Všetko čo potrebujete vedieť o firme Alphabet, pod ktorú po novom spadá Google

15. augusta 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Google zmenil materskú spoločnosť
www.androidauthority.com
reklama:

 V dnešnom svete je veľmi málo pravdepodobné, že firma akou je Google by pred verejnosťou dokázala niečo utajiť. Nuž, podarilo sa jej to. Nedávno šokovala celý svet, tým, že zmenila dcérsku spoločnosť, ktorou sa stala firma Alphabet, ktorá zahŕňa všetky jeho značky, vrátane Google. 

Alphabet je akoby zbierka viacerých veľkých spoločností. Najväčšou z nich je samozrejme Google. Možno si kladieš otázku, prečo sa Google rozhodol zmeniť dcérsku spoločnosť. Je to hlavne preto, že Google je neskutočný gigant, ktorý potrebuje rásť. Pod dcérskou spoločnosťou Alphabet sa bude môcť sústrediť výhradne len na svoje kľúčové ciele, ktorými sú poskytovanie internetových produktov a služieb spotrebiteľom – presne ako si ty, alebo ja.

http://www.androidauthority.com/alphabet-googles-new-parent-company-632960/

http://www.androidauthority.com/alphabet-googles-new-parent-company-632960/

Google, ako sme ho doteraz poznali sa rozdelí na niekoľko samostatných častí, ktoré budú vystupovať ako samostatné firmy. Všetky firmy budú však spadať pod novú materskú spoločnosť Aplhabet. Je to iba sled udalostí, ktoré by skôr či neskôr aj tak boli prišli. Google už totižto dávno nie je iba firma, ktorá sa zaoberá technológiami a internetom. Rozšíril pole svojej pôsobnosti a chystá sa tak robiť aj naďalej.

Google bude zastrešovať „internetové technológie“ ako vyhľadávač Google, YouTube, Google Maps, webový prehliadač Chrome a operačný systém Android. Samostatne budú vystupovať napríklad Google X, Nest, ktoré sa zaoberajú produktami pre domácnosť, ale aj zdravotná iniciatíva Calico, ktorá sa zameriava na genetiku a skúmanie chorôb spojených so starnutím. Taktiež poskytovateľ internetu Fiber, firma Google Venture, ktorá investuje do nových projektov a aj Google Capital, ktorý sa stará o dlhodobé investície budú osamostatnené.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?