Rád piješ vodu? Potom potrebuješ túto vychytávku

13. októbra 2016
www.businessinsider.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Que bottle 2.jpg
que Bottle
reklama:

Fľaše na vodu sú užitočné, pokiaľ nie sú prázdne. Potom musí človek prázdnu fľašu nosiť v taške a zbytočne mu zaberá miesto. Alternatívou je kúpiť si fľašu na jedno použitie a po vypití vody ju vyhodiť, to však nie je dobré pre životné prostredie. Čo s tým?

Jean a Kevin Wu prišli s ďalšou možnosťou, ktorá ti pomôže vyriešiť dilemu, či si kúpiť fľašu na jedno použitie alebo so sebou nosiť svoju obľúbenú fľašu na vodu. Ponúkajú que Bottle.

To, čo je na začiatku 21-centrimetrovou pollitrovou fľašou sa po vypití môže zmeniť na 12-centimetrovú „kocku“. Que Bottle ponúkajú aj v menšej, 3,5-decovej verzii, ktorá sa dá zložiť do ešte menšej kocky. Obe sú vyrobené z potravinárskeho silikónu a majú nepriepustný vrchnák z nerezovej ocele.

Jean a Kevin tvrdia, že tento nápad dostali po viacerých návštevách hudobných festivalov, kde bolo najjednoduchšou voľbou na pitie vody použiť jednorazové plastové fľaše.

Que bottle 3.jpg
que Bottle

Dvaja podnikatelia spustili Kickstarter kampaň 4. októbra. „Mysleli sme si, že to bolo zlé pre životné prostredie, keď ľudia kupovali všetky tieto fľaše s vodou a potom ich hádzali preč,“ povedal Jean.

Do que Bottle môžno naliať tekutinu s maximálnou teplotou 60 stupňov Celzia, možno ju umývať v umývačke a je bez chutí a bez zápachu. „Na rozdiel od kovových alebo plastových nádob silikón nezmení chuť vašej vody,“ píšu ku Kickstarterovej kampani. „Je to fľaša na vodu, ktorá má najlepšie vlastnosti skla a kovu s pridanou hodnotu – je flexibilná, ľahká a odolná voči rozbitiu.“ Fľašu navrhli so širokým hrdlom, aby sa do nej s ľahkosťou dali dať ľadové kocky.

Que bottle.jpg
que Bottle

Na rozdiel od hliníkových fliaš, ktoré sa môžu časom poškodiť, tvorcovia que Bottle tvrdia, že ich silikónová fľaša je vysoko trvanlivá. Zatiaľ sa v rámci Kickstarter kampane predáva za 22 dolárov, keď kampaň skončí, bude dostupná za 25 dolárov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?