Ako bezpečne uchovávať všetky svoje heslá pokope?

14. septembra 2016
1password.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Censorship 610101_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

V dnešnej dobe si potrebujeme pamätať množstvo hesiel, bez ktorých by sme sa nedostali tam, kam potrebujeme. Najhoršie, čo však môžeme urobiť je napísať si všetky heslá na papier a nosiť ho stále so sebou. Existuje omnoho efektívnejšie riešenie. 

Pokiaľ nemáme rovnaké prístupové heslá, je problém si ich udržať v pamäti. Neraz sa nám potom stane, že sa v prístupových heslách pomýlime a voľbu musíme niekoľkokrát opakovať. Potrebujeme miesto, kde by sme všetky heslá bezpečne uchovávali, bez pocitu ohrozenia, že sa k naším údajom niekto dostane.

Credit card 1591492_960_720.jpg
pixabay.com

Riešením je aplikácia – 1Password. V mobilnej verzii je dostupná zadarmo a môžeme si do nej ukladať nielen heslá, ale aj rôzne poznámky. Ako táto šikovná appka vlastne funguje? Keď sa dostaneme na stránku, do ktorej sa potrebujeme prihlásiť, appka za nás vyplní prístupové údaje.

Prístup k našim citlivým informáciám chráni jedno heslo, ktoré si však musíme pamätať. Ak sa obávaš, že by sa do tvojich údajov mohol dostať niekto cudzí, na niektorých mobilných telefónoch funguje aj možnosť použiť odtlačok prstov.

Stále však platí zásada, že všetky heslá sú účinné iba v momente, keď ich vieš iba ty sám a nepovieš ich nikomu inému.

Iphone 624709_960_720.jpg
pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?