13 užitočných produktov a služieb Google, o ktorých existencii ste pravdepodobne nevedeli

4. júla 2017
Google pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

O autách či inteligentných kontaktných šošovkách z dielne Google už určite počul každý. Sú to však veci, ktoré bežný človek nemá veľkú šancu použiť. Spoločnosť má pritom množstvo „vychytávok“, o ktorých používatelia ani nevedia.

Vedeli ste napríklad, že spoločnosť Google má bezplatnú knižnicu fontov? Tú sú niektoré zo služieb, ktoré Google ponúka.

Google Keep je poznámková a pripomienková aplikácia, ktorá funguje v počítačoch i v smartfónoch.

Google5.jpg

Google.com/sky vám umožní nahliadnuť ďaleko do vesmíru pomocou obrázkov zo satelitov NASA, Sloan Digital Sky Survey a Hubbleovho teleskopu.

Google4.jpg

Nástroj Google Books nGram Viewer vám umožní vyhľadávať slová v 5,2 miliónoch kníh, ktoré boli publikované v období od 1500 do 2008. Môžete tak sledovať, ako sa používali a časom menili.

Horizon33_2016 11 4_15 52 27.png

V Google prekladači je funkcia, kde môžete kresliť znaky a symboly.

Google3.jpg

Napríklad nástroje Google Input Tooles vám umožnia písať v 80 rôznych jazykoch bez toho, aby ste museli prevziať nejakú špeciálnu klávesnicu.

Google6.jpg

Bezplatné fonty nájdete na fonts.google.com.

Google2.jpg

Cez službu Google Scholar môžu záujemcovia neuveriteľne jednoducho vyhľadávať informácie v odborných časopisoch a novinách.

Geniálny nápad v dnešnej dobe, nemyslíš?

Pomocou aplikácie Google Arts & Culture si môže každý pozrieť fotografie umeleckých diel z najvýznamnejších múzeí sveta. Použiť sa dá aj rozšírenie Google Art Project Chrome, každý predmet/dielo potom otvorí v novej karte.

Google1.jpg

Chcete vedieť, o čo sa ľudia zaujímajú? Na Google Trends si môžete každý deň pozrieť najčastejšie vyhľadávané výrazy.

Google7.jpg

Google Sound Search funguje rovnako ako Shazam, ktorý vám pomáha identifikovať skladby, ktoré práve počúvate. Spojí vás tiež s Google Play, aby ste si mohli to, čo práve počúvate, aj zakúpiť.

shazam

V Google nájdete katalóg zvieracích zvukov, stačí zadať „animal sounds“ alebo názov konkrétneho zvieraťa a o zábavu bude postarané.

Google8.jpg

Gboard je aplikácia pre iPhone, ktorá umožňuje vyhľadávanie v Google priamo cez klávesnicu, uľahčí sa tým prepínanie medzi aplikáciami.

Google.jpg

Ak sa zaujímate o charitu, ale neviete sa rozhodnúť, komu by ste niečo darovali, aplikácia One Today vám to uľahčí. Zobrazuje totiž rôzne charitatívne organizácie, poskytuje stručný popis a umožňuje zistiť, ako sa dá pomôcť.

Horizon33_2016 2 25_15 13 30.png

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?