Zlý spánok? Ak máš mobil na nočnom stolíku aj počas noci, je najvyšší čas to zmeniť!

26. októbra 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015 10 26_14 54 23.jpg
www.shutterstock.com
reklama:

Súčasná doba so sebou prináša množstvo úskalí. Na jednej strane sú moderné technológie vynikajúcim pomocníkom pri rôznych činnostiach, no na strane druhej s z nich stáva nebezpečná „zbraň,“ktorá ničí naše zdravie. Podľa najnovšej štúdie Bank of America sa zistilo, že až 71% ľudí nedá svojmu telefónu zbohom ani počas spánku. 

Odporúčame tiež

Väčšina ľudí si necháva svoj mobilný telefón na nočnom stolíku – 13% zo všetkých opýtaných má mobil počas noci pri posteli a neuveriteľné 3% ľudí majú mobil v ruke aj v dobe, keď sú  ríši snov.

Horizon33_2015 10 26_14 37 17.png
www.androidauthority.com

Ak si sa našiel vo vyššie uvedenom rozbore danej štúdie, pravdepodobne na svoj smartphone nedáš dopustiť. No mal by si myslieť aj na svoje zdravie. Ak navyše trpíš nespavosťou, je najvyšší čas svoj „vzťah“ k mobilným zariadeniam do istej miery prehodnotiť.

Horizon33_2015 10 26_14 40 49.png
www.androidauthority.com

Obrazovky mobilných telefónov vyžarujú veľké množstvo modrého svetla, ktoré tvoj mozog doslova „poblázni.“ Vyšle do mozgu signál, že je deň, keďže je naokolo toľko svetla – tým pádom nie je čas na spanie. Keď sa dostaneš do tohoto momentu, tvoj spánkový cyklus sa do značnej miery naruší.

Bed 945881_640.jpg
pixabay.com

Ako uvádza Daily Mail až osem z desiatich ľudí používa svoj mobilný telefón aj cez noc a zhruba polovica ho používa ako budík. Ľuďom by sa lepšie spalo, ak by v spálni nemali mobily ani žiadne iné elektronické zariadenia,“navrhol Guy Meadows, špecialista na nespavosť z londýnskej školy spánku. Mobilné telefóny nemusia spôsobovať rakovinu, no radiácia ovplyvňuje do značnej miery elektrickú aktivitu v mozgu. „Použitie mobilného telefónu pred spaním, napríklad taký 30-minútový telefonát, dokáže mierne zvýšiť elektrickú aktivitu v mozgu, potvrdila Sarah Loughran z Austrálskeho centra pre výskum elektromagnetického vplyvu na človeka.

Sleeping 690429_640.jpg
pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?