Youtube vylepšuje svoju appku. Na Androide a iOS prehrá aj 60fps videá

16. júla 2015
techcrunch.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Youtube
techcrunch.com
reklama:

Počas uplynulých mesiacov začal  YouTube používať 60fps video na pracovnej ploche a neskôr aj prvé živé video streamov. Aplikáciu, ktorá ti prehrá 60 obrázkov za sekundu si môžeš po novom stiahnuť do svojho iOS a Androidu. 

Vzhľadom na to, že tieto video streamy sú už k dispozícii na iných hlavných platformách YouTube, bolo len otázkou času, kedy Google prinesie túto funkciu aj na mobily. Podľa hovorcu YouTubu sú  60fps k dispozícii na ploche, Apple TV a na konzolách Playstation 3 a 4.

60fps video sa môže pre niekoho zdať celkom zbytočné, pretože preferuje iba 30 ale 24 fps pre svoje video zážitky, a to hlavne vtedy, keď ide o filmy. Hráči však majú tendenciu usilovať sa o zážitok 60fps, a tak nie je divu, že sa začali objavovať hry, ktoré sú plne kompatibilné s YouTube.

Začiatkom tohto roka YouTube tiež predstavil podporu pre 60fps 4K videa. To je ale trochu moc aj pre tie najmodernejšie spartfóny, no väčšina moderných telefónov by mala byť schopná sa ľahko vyrovnať s týmito novými 60fps prúdmi.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?