Vyrobili zázračné zrkadlo, ktoré ťa prinúti byť fit

15. apríla 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Zrkadlo.jpg
www.youtube.com
reklama:

Každý, kto sa niekedy pokúšal schudnúť zopár kíl, vie, že váhu ani zrkadlo v kúpeľni neoklame. Pre niektorých každodenné váženie sa a prezeranie si seba samého nahého v zrkadle predstavuje motiváciu k cvičeniu a zdravšiemu stravovaniu. Pre iných to predstavuje pravý opak – poskytuje im to skreslený obraz o tom, aká je nová diéta a rutina v cvičení prospešná.

Netreba zabúdať na to, že dôležitá je pri chudnutí a formovaní tela tiež svalová hmota, pri budovaní ktorej žiaľ dochádza k miernemu zvýšeniu váhy. Rovnako dôležité je aj množstvo telesného tuku.

Nové zariadenie Naked 3D Fitness Tracker, zdá sa, zmení pohľad na to, ako sa telesný tuk meria. Zázračné zrkadlo je spojené s váhou a je vybavené hĺbkovým snímačom Real Sense. Počas otáčania sa na váhe premeria celé telo, vďaka čomu je snímanie komplexnejšie.

Výsledky putujú do aplikácie, cez ktorú môžeš sledovať všetky zmeny, ku ktorým v tvojom tele dochádza. Skener funguje aj ako teplotná mapa – ukazuje, kde presne na tvojom tele vzniká svalová hmota, alebo naopak pribúda tuk.

Aplikacia.png
mashable.com

Prístroj nemá žiadne tlačidlá ani merače. Laserový ukazovateľ v zrkadle ti ukáže, kam treba váhu umiestniť, a počas skenovania sa na ňom rozsvieti krúžok. Výsledky sa dozvieš v aplikácii, ktorá sa bude dať nainštalovať na Andorid i iOS zariadenia.

Vďaka tejto technológii sa dozvieš percentá tuku v svojom tele s presnosťou na 1,5 %. Ak máš záujem sledovať svoju kondíciu a meniace sa telo, našetri si 499 dolárov, za ktoré sa začne začiatkom budúceho roka predávať.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?