Virtuálna realita od Microsoftu ma byť dostupná developerom už budúci rok

4. augusta 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015-8-4_15-22-10
mashable.com
reklama:

Microsoft spustil iba pred pár dňami svoj nový systém Windows 10  a už pracuje na ďalšom projekte. Konkrétne ide o bezdrôtovú realitu HoloLens, ktorá by mala byť developerom dostupná už na budúci rok. Posledné vyjadrenia generálneho riaditeľa spoločnosti Microsoft, Satya Nadella hovoria o tom, že vývojári by mali mať k dispozícii headset HoloLens už v roku 2016.

Microsoft smeruje do virtuálnej reality prostredníctvom holografického projektovania. Okuliare HoloLens ti budú do priestoru dokresľovať objekty, ktoré  ti budú stáť v ceste a budeš musieť s nimi manipulovať. Video či hru premietnu na celú stenu v miestnosti, do ktorej práve vstúpiš.

Horizon33_2015-8-4_15-27-14
www.youtube.com

HoLens oplývajú viacerými funkciami – majú vlasntú HPU, holografickú jednotku, grafický čip či zvukovú stránku, ktorá ti umožní rozoznávať priestorový zvuk, ktorý je za tebou. Aby toho nebolo málo, okuliare vedia rozoznávať aj gestá a sú bezdrôtové.

Horizon33_2015-8-4_15-19-7
www.youtube.com

Ešte nie sú známe všetky detaily, ako je napríklad výdrž batérie či cenová dostupnosť. Na verejnosť však prenikla jedná z tých najlepších správ pre fanúšikov Minecraftu – Microsoft už má pripravenú holografickú verziu tejto legendárnej hry.

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?