Vieš všetko o písaní na svojom iPhone? Možno nie :-)

15. mája 2015
www.businessinsider.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Autor: Janka
iPhone, písanie
www.facebook.com
reklama:

Čo robíš so svojím iPhonom častejšie? Telefonuješ alebo píšeš? Ak ti je bližšia druhá z možností, potom ťa bude zaujímať, ako ušetriť čas a napísať správu čo najrýchlejšie a najefektívnejšie.

Možno si ani netušil, aké možnosti ti tvoj iPhone v skutočnosti ponúka. Popri známych obsahuje aj coolové skryté funkcie, vďaka ktorým sa staneš vynikajúcim „texterom“ a naozajstným majstrom slova. Skombinuj to, čo už poznáš, s týmito novými trikmi a v písaní budeš prosto neprekonateľný.

Používaj návrhy QuickType! Nie je to len záležitosť iPhonu. Má to v podstate každý smartfón, no nie každý užívateľ túto možnosť využíva. Vyskúšaj tento prvý krok a hneď sa ti skráti čas písania správ.

Iphone, písanie
www.facebook.com

Prepínaj si klávesnicu! Keď potrebuješ písať slová, používaj klasickú písmenkovú, keď potrebuješ písať čísla a znaky, prepni si ju na číselnú klávesnicu. Uvidíš, ako ti to uľahčí napríklad smskovanie.

iPhone, čísla
www.facebook.com

Tušil si, že dvojklikom na medzerník pridáš za vetou bodku a medzeru? Skús to!

medzera, iPhone
www.facebook.com

Dvojklikom na shift si zase zapneš caps lock a ani sa nenazdáš a všetko budeš písať veľkými písmenami. 🙂

iPhone, caps lock
www.facebook.com

Ak si zistil, že to, čo si napísal, sa ti nepáči a chceš to povedať inak, jediné, čo stačí urobiť, je zatriasť svojím iPhonom. Potom stačí kliknúť na vymazať a môžeš písať odznova. A donekonečna…

iPhone, undo
www.facebook.com

Nie vždy je dôležitá len rýchlosť, všakže? Presnosť má rovnaký význam, aspoň pre toho, kto napísané správy číta. Používaj preto diakritiku a komunikácia sa tým pádom sproduktívni hádam na najvyššiu možnú mieru.

iPhone, diakritika
www.facebook.com

Vkladaj osobitné/zvláštne znaky! Prečo? Trochu tak svoje správy odlíšiš od správ ostatných. *good*

iPhne, zvláštne znaky
www.facebook.com

Ak si na internete a chceš si nájsť nejakú stránku, web doménu vložíš do riadka jednoducho pomocou tlačidla „bodka“. Keď ho dlhšie podržíš, uvidíš, čo sa ti núka…

bodka, stránky
www.facebook.com

Vytvor si skratky, je to úplne jednoduché. Napríklad si vytvor skratku „aasm“. Keď ju potom pri písaní zvolíš, objaví sa ti „ahoj, ako sa máš“.  😀 Samozrejme, vo vymýšľaní skratiek sa medze nekladú.

skratky
www.facebook.com

Poslednú vychytávku má iba iPhone 6 Plus. Už si ho skúšal pri písaní otočiť nabok?

iPhone, písanie nabok
www.facebook.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?