Vieš, ako si na Facebooku chrániť súkromie? Vyskúšaj tieto 4 triky

29. januára 2016
facebook_youtube.com (3)
youtube.com
reklama:

Facebook používa denne viac ako miliarda ľudí. Väčšina z nich však neovláda triky, ktoré dopomôžu zvýšiť ochranu súkromia. Tušil si to?

Deaktivuj si potvrdzovanie prečítania správ. Mysli však na to, že to nemôžeš urobiť v rámci Facebooku samotného a musíš si stiahnuť appku (Chat Undetected od Crossrideru). Tá pracuje v spojení s Chromeom, Firefoxom aj Explorerom. Mimochodom, na smartfónoch nefunguje.

Vypni zobrazovanie informácie o „poslednej aktivity“ na Facebook Messenger. Je to jednoduché, hoci možno trochu „bolestivé“ – musíš vymazať appku Facebook Messenger a používať Facebook prostredníctvom internetového prehliadača. (Je to super, keď nechceš, aby niekto vedel, či na Facebooku si, alebo nie.)

facebook

Zisti, kto môže čo vidieť na tvojom profile. (Urobíš to jednoducho cez rýchle nastavenie súkromia. Malá ikonka zámky je to, čo hľadáš… Klikneš na „kto môže vidieť môj obsah“ a následne na „čo vidia ostatní ľudia na mojej časovej osi“.)

Chceš zdieľaj post, ale chceš, aby bol skrytý pred určitými ľuďmi. Klikni na štítok „priatelia“ a potom na voľbu „vlastné“. Tam zadáš mená ľudí, pre ktorých má tvoj post byť neviditeľný.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?