Videohra Destiny zarobila za prvý deň pol miliardy dolárov!

11. septembra 2014
VG247, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
Horizon33-2014-9-11-10-1-17-640x360-11
reklama:

Spoločnosť Activison priniesla informáciu, o tom, že do obchodov už vyexpedovala kópie videohry Destiny za neskutočných 500 miliónov dolárov, v prepočte 386,72 milióna eur!

Ak sa pýtaš, prečo je táto hra taká drahá, poznáme odpoveď. Náklady na vývoj hry a tiež na marketing sa vyšplhali na sumu polmiliardy dolárov. Zrejme aj preto hra „zarobila“ za prvý deň na svojich predoch takúto astronomickú sumu.

Okrem toho je hra Destiny vytvorená ako hra na desať rokov. To znamená, že prináša svet, v ktorom budú autori postupne vytvárať nové mapy a otvárať ďalšie časti sveta. Pribúdať budú aj nové diely. Zaujímavosťou tejto hry je tiež to, že sa v nej môžu realizovať hráči z celého sveta, keďže obsahuje nový ekosystém, ktorý podporuje myšlienku MMO hry.

Horizon33_2014-9-11_10-1-14

Práve toto je dôvod, pre ktorý je potrebné predať na začiatku čo najviac kópií hry. Treba si to predstaviť tak, že polmiliardy stojí odštartovanie celého ekosystému, do ktorého sa budú postupne pridávať novinky.

Odhaduje sa, že sa predalo okolo 9 miliónov kusov, no presný počet predaných kópií nie je známy.

Ak si o tejto hre ešte nepočul, ide o sci-fi strieľačku, ktorá je dostupná od 9. septembra a môžeš ju hrať n PlayStaion 3, PlayStation 4 a tiež na Xboxe One a Xboxe 360.

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?