Veľká zmena po piatich rokoch. Instagram už nebude vyžadovať štvorcové fotografie

2. septembra 2015
www.macblog.sk © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
photo-634069_640
pixabay.com
reklama:

Zmena je život. To si povedala aj sociálna sieť Instagram, ktorá po piatich rokoch svojho fungovania mení formát svojich fotiek. Už dávno nie je Instagram iba pre zrnité fotografie, ktoré pripomínajú momentky z Polaroidov. Trendy sa menia a chce sa im prispôsobiť aj Instagram.

Na Instagram zverejňuje fotografie zo svojho súkromného a profesionálneho života nespočetné množstvo ľudí. Okrem amatérskych fotografií sa na Instagrame nachádzajú aj tie od profesionálov a určite sa všetci potešia, že ich fotografie už nebudú orezávané do štvorca, tak ako to bolo kedysi. V snahe priblížiť sa trendom Instagram nechce stratiť svojich verných používateľov. Tí sa však tejto novinke potešia.

Horizon33_2015-9-2_11-22-24
www.macblog.sk

Aktualizácia, ktorá je dostupná pre iOS a Android pridáva aj iné pomery strán ako 1:1. V praxi to bude znamenať, že po uploadovaní fotky stačí kliknúť na ikonu šípok, ktoré nahrajú fotografiu v pôvodnom formáte. Fotky v news feede sa budú po novom zobrazovať v rôznych veľkostiach, náhľad galérie v užívateľských profiloch však kvôli estetickým dôvodom aj naďalej ostane ako predtým – ukazovať sa budú len výrezy fotografií.

Horizon33_2015-9-2_11-52-55
instagram.com

Okrem zmeny formátu prichádza Instagram aj so zmenou rozlíšenia fotografií. Hlavným dôvodom majú byť smartfóny s veľkým displejom a vysokým rozlíšením – pre nich jednoducho zastaralé rozlíšenie fotiek už nestačí. Aplikácia bude aj naďalej fotky zmešnovať a orezávať, no už v rozlíšení 1080× 1080 bodov (namiesto pôvodných 640 × 640 bodov).

Horizon33_2015-9-2_11-57-24
www.google.sk

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?