Vedci vynašli senzor na monitorovanie vlhkosti pokožky, na toto sa môže použiť

3. februára 2017
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Senzor1.jpg
mashable.com
reklama:

Vedci zo Štátnej univerzity v Severnej Karolíne vyvinuli prístroj, ktorý mapuje hydratáciu ľudskej pokožky. Malý Bluetooth senzor má však omnoho väčší potenciál, ako len upozorňovať športovcov na to, aby sa nezabudli napiť.

Senzor dokáže určiť, kedy začína byť človek dehydrovaný a mal by si doplniť tekutiny. Mohol by pomôcť napríklad športovcom alebo ľuďom pracujúcim v extrémnych podmienkach v starostlivosti o zdravie. Vedci veria, že senzory môžu byť použité v lekárstve či kozmetike ako prostriedok pre stanovenie účinnosti zvlhčovania pokožky.

Pružné snímače sú zložené z elektród sledujúcich „elektrické vlastnosti kože“, ktoré sú vyrobené z elastického polymérového materiálu. Ten obsahuje vodivé strieborné nanovlákna. Senzory sa môžu nosiť na prsiach alebo na ruke ako náramok.

Senzor.jpg

Náramok aj hrudná náplasť obsahujú kompletnú monitorovaciu sadu s Bluetooth technológiou. Vďaka tomu môžu byť zozbierané údaje bezdrôtovo prenášané na iné zariadenia, napríklad do telefónu.

Senzory sú neuveriteľne lacné na výroby, čiže si ich bude môcť dovoliť naozaj každý. Ak sa po vypustení na trh rozhodnete si túto vecičku zaobstarať, nemali by ste zabúdať na fľašu s vodou, aby ste sa mali čím natankovať.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?