Vedci určili, koľkokrát za deň sa dotkneme svojho telefónu. Výsledok vás nepoteší…

14. júla 2016
www.businessinsider.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Smartfon_pixabay 2.jpg
pixabay.com
reklama:

Niekedy sa zdá, že telefóny fungujú ako ďalšie končatiny na našom tele. Výskumníci zistili, ako sme k mobilnému zariadeniu v skutočnosti pripojení.

Typický užívateľ telefónu sa podľa štúdie firmy Dscout svojho zariadenia dotkne 2617-krát denne. Ale to je len priemerný používateľ. Štúdia zistila, že existujú aj extrémy, patrí tam asi 10 % užívateľov, keď sa ľudia svojich telefónov dotkli viac ako 5400-krát denne.

Ľudia z Dscout si chceli potvrdiť aj výsledky predchádzajúcej štúdie, ktorá zistila, že užívatelia denne zapnú 150 mobilných služieb. So špeciálnym nástrojom, ktorý zbieral kroky účastníkov štúdie, sledovali 94 užívateľov Android zariadení. Päť dní 24 hodín denne sledovali, čo všetko so svojimi telefónmi urobili. Za dotyk sa pritom počíta písanie, klikanie či klepanie na obrazovku.

Výskum Dscout tiež zistil, že priemerný užívateľ strávi pri svojom telefóne 145 minút a urobí 76 telefonických sedení – telefonovanie, konverzácie cez sociálne siete, smskovanie.

Pokiaľ ide o používateľov iPhonov, Apple nedávno potvrdil, že užívatelia týchto telefónov odomknú svoje zariadenia 80-krát denne. To je si 6- až 7-krát každú hodinu.

Čiže bez ohľadu na smartfónové preferencie, výsledok je jasný – sme závislí na svojich telefónoch.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?