Už ti volali kamaráti pomocou aplikácie JokesPhone? Slovákov tieto telefonáty otravujú

5. mája 2018
Horizon33_2018 5 5_23 6 21.jpg
www.youtube.com
reklama:

Už sa ti isto neraz stalo, že ťa obťažovali neznáme čísla tzv. robotické telefonáty od podozrivých čísel . To, čo sa však deje v poslednej dobe na Slovensku nemá obdobu. Ak si budeš chcieť niekedy vystreliť zo svojich priateľov, určite na to nepouži aplikáciu JokesPhone, mohol by si sa dostať do poriadnych problémov.

Vyskúšajte appku, ktorá funguje len vtedy, keď sa batéria vášho telefónu dostane pod 5 %

O čo v tejto „vtipnej“ aplikácii vlastne ide? Jej zámerom je „nachytať“ prijímateľa hovoru, ktorý ani len netuší o tom, že sa daný hovor bude nahrávať a následne aj zdieľať. Pôvodný zámer tejto appky, ktorý možno bol na prvý pohľad „nevinným žartom,“ sa vymkol spod kontroly. Používateľov nielenže otravuje, môže byť aj predmetom podvodu. Problémom je samozrejme to, že si daného účastníka volajúci nahráva – bez jeho vedomia a v prípade potreby môže vzniknutú nahrávku použiť. Žiadna aplikácia by nemala podporovať takéto správanie…

Appka funguje tak, že používateľ najskôr vyberie zvukový záznam – nahraný v slovenčine, ktorý sa prehrá volanému po zodvihnutí hovoru. Podstata spočíva práve v bizarnej nahrávke, ktorá má volaného doviesť do vtipných situácií. Mužský hlas, ktorý bude prezentovať appka JokesPhone sa môže vydávať za nahnevaného suseda, šoféra či niekoho, o kom budeš mať možno pocit, že si ho už niekedy počul. No opak je pravdou. Polícia dokonca o týchto „vtipných“ telefonátoch informuje aj na svojej facebookvej stránke:

Mužský hlas nepovie svoje meno a žiada od vás vaše súkromné informácie pod zámienkou, že ste mu oškreli auto, že je bytový technik a podobne. Na hovory z tohto čísla nereagujte. Ak vám toto číslo zavolá, dajte o tom vedieť svojmu operátorovi. V žiadnom prípade na toto číslo nevolajte späť. Ak vám to váš telefón dovoľuje, zablokujte si ho.

Horizon33_2018 5 5_23 4 24.jpg
www.youtube.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?