Unikátny vynález, ktorý má ochrániť ženy pred fyzickým útokom

3. novembra 2015
www.viralnova.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Desktop 1446234558.jpg
imgur.com
reklama:

Jedným z najsmutnejších faktov, ktorým čelíme je skutočnosť, že svet sa stáva čoraz nebezpečnejším miestom. Násilie, ktoré je páchané na ženách je celosvetový problém, s ktorým sa ženy so všetkých oblastí života musia vysporiadavať každý deň. Aby sa však ženy cítili v uliciach aspoň trochu v bezpečí, jedna spoločnosť vyvinula technológiu, ktorá by im v tom mala napomáhať. 

Ide o príslušenstvo, ktoré dostalo názov Athena, môže sa pripnúť na oblečenie, kabelku, no môže fungovať aj ako náhrdelník. Hlavnou myšlienkou tohoto zariadenia má byť fakt, že ho ženy využijú vo chvíľach, keď sa cítia byť v ohrození.

Horizon33_2015 11 3_9 15 48.png
www.indiegogo.com

Keď už sa v takej situácii ocitnú, jediné čo musia urobiť je siahnuť po zariadení a stačiť ho na tri sekundy. Prístroj vydá silný alarm, ktorý by mal zneistiť útočníkov. Funguje v podstate ako núdzový signál. Athena je viazaná na smartfón s pomocou ľahko použiteľnej aplikácie. Pri stlačení by mal prístroj vydať alarm v hlasitosti 85 decibelov, no môžeš si ho nastaviť aj do tichého režimu, podobne ako mobilný telefón. Aj keď bude zariadenie v tichom režime, stále môžeš diskrétne vyslať núdzový signál.

Desktop 1446234786.jpg
www.indiegogo.com

A takto zariadenie funguje, keď vydáva núdzový signál:

Ghjan5y.gif
imgur.com

Athena je navrhnutá tak, aby vydržala v bezpečí, keď bude pršať či svietiť slnko. Navyše, batéria vydrží až tri mesiace na jedno nabitie.

Desktop 1446234721.jpg
www.indiegogo.com

Tvorcovia Atheny majú jediný cieľ, a tým je ochrániť ženy pred fyzickým útokom jednoduchým stlačením tlačidla. Je celkom možné, že sú na dobrej ceste k tomu, aby sa im to podarilo.

Desktop 1446234301.jpg
www.indiegogo.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?