Trampolínu pripojili na internet, toto je výsledok

4. augusta 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Tramplolina.jpg
www.springfreetrampoline.com.au
reklama:

Internet je všade, dokonca už aj trampolíny sú naň pripojené. Hoci by sa mohlo zdať, že iste o celkom neživé veci, austrálska spoločnosť Springfree sa však zo svojich trampolín rozhodla urobiť interaktívne herné prístroje.

O svojom výrobku tvrdia, že je to „prvá inteligentná trampolína na svete“ a má zabudované štyri senzorové vankúšiky, ktoré sa pripájajú cez Bluetooth na Android alebo iOS tablety používajúce softvér Tgoma. Ako náhle si užívateľ aplikáciu Tgoma stiahne, má k dispozícii deväť hier vrátane skákačiek pre deti a fitness aktivít pre dospelých.

Trampolina1.jpg
www.springfreetrampoline.com.au

Predpredaj spustili v máji v Austrálii a dodávať by ich mali začať v októbri.

Podľa generálnej riaditeľky firmy Springfree Leanne Frezwell deti to milujú, pretože obsahuje herný prvok. „Ako náhle videli, že trampolína dáva spätnú väzbu a reaguje na každý jeden pohyb, boli rodičia nadšení,“ dodala.

Pokiaľ je zariadenie online, dochádza k zberu dát. Spoločnosť je schopná sledovať, koľko z jej chytrých trampolín bolo aktivovaných, aké druhy skokov prevládajú a aj priemernú dobu. „Je to súhrn toho, čo sa deje v systéme,“ uviedla.

Spoločnosť by tiež mohla spustiť súťaže pre deti prostredníctvom aplikácie. „Mohli by sme spustiť v niektorých aplikáciách rátanie najvyššieho skóre,“ uvádza firma.  Ak rodičia nebudú chcieť, aby aplikácie zbierali údaje, môžu synchronizáciu dát vypnúť.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?