Tenisky z 3D tlačiarne boli pred tým odpadkami

20. decembra 2015
tenisky adidas
www.iflscience.com
reklama:

Len nedávno sa v Paríži uskutočnila konferencia o klimatických zmenách a práve v tom období sa jedna z najpopulárnejších športových značiek, firma Adidas, vytasila s novými teniskami.

Hoci tak nevyzerajú, najnovšie tenisky Adidas boli vyrobené z umelohmotných odpadkov nájdených v oceánoch, recyklovaného polyesteru a rybárskych sietí, a to pomocou 3D tlačiarne. Nateraz je táto pohodlne vyzerajúca a ladne pôsobiaca obuv len prototypom, dokazuje však, že s odpadom, ktorý produkujeme, sa dá čo-to urobiť.

tenisky adidas
www.iflscience.com

3D tlačiarne sú v súčasnosti progresívnou metódou, dá sa na nich totiž vytlačiť prakticky všetko – od častí ľudského srdca až po topánky. Adidas spolu s organizáciou Parley for the Oceans predstavili obuv, ktorej časti (medzipodošva) sú vyrobené práve pomocou tejto novej technológie. Tá predstavuje budúcnosť vo výrobe tenisiek nielen vyhovujúcich špecifickým požiadavkám každého človeka, ale zároveň sčasti aj prispievajúcich k riešeniu veľkého problému s odpadom.

Takže hádam už onedlho bude človek môcť byť cool a trendy a zároveň nápomocný pri riešení problému so znečistením oceánov. Fajn predstava, no nie?

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?