Toto high-tech plyšové zvieratko sa stane tvojím novým BFF :-)

8. októbra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
smart toy, fisher price
www.youtube.com
reklama:

Hranatý medvedík je jednou z chytrých hračiek (ide o rad nazvaný Smart Toys) firmy Fisher-Price. Toto high-tech plyšové zvieratko sa určite stane tvojím novým najlepším priateľom. Samozrejme, len vtedy, ak mu dáš šancu.

A nejde iba o to, že je akoby mixom animatronickej hračky nazývanej Teddy Ruxpin, maskota Kanyeho Westa menom Dropout Bear a „vyškereného“ plyšáka, ktorého svet pozná pod menom Domo Kun. Mimochodom, ak ťa náhodou medveď nijako špeciálne neoslovuje, mal by si vedieť, že existuje tiež opičia verzia tejto chytrej hračky a onedlho bude v ponuke aj v podobe pandy.

Na ľudí môže toto zvieratko pôsobiť trochu desivo, ale to dozaista do značnej miery aj preto, ako veľmi je chytré a interaktívne. Tento „tvor“ totiž slúži v prvom rade na rozprávanie a rečovú interakciu. Ak nič nerobíš, medvedík navrhne nejakú aktivitu alebo začne mrmlať. Vo svojom batôžku, ktorý ma na chrbte, má sadu tzv. Smart Cards. Stačí keď ich vytiahneš a navrhneš mu/vyberieš nejakú aktivitu.

Na výber sú nejaké tie príbehy/rozprávky, hry, dobrodružstvá, kreslenie, hudba či snack time. Presuň kartu pred medveďa, aby ju zachytila kamera v jeho nose. Medvedík vďaka technológii rozpoznávajúcej obrazy navrhovanú aktivitu „spracuje“. Môžeš si byť istý, že to nie je kamera na sledovanie. 🙂

smart toy, fisher price
www.youtube.com

Hry, ktoré Smart Cards ponúkajú, kombinujú predstavivosť a kreativitu. Ukáž medvedíkovi kartu „dnes“ a môžeš sa naučiť rôzne fakty, ktoré sa v tento deň v histórii stali. Napríklad 24. septembra by si sa dozvedel, že sa v ten deň narodil Jim Henson a 28. septembra zase to, že v roku 1928 objavil v tento deň Alexander Fleming penicilín.

Medveď je v ponuke s deviatimi Smart Cards, ale dajú sa dokúpiť aj rozširujúce tematické balíčky. Tieto balíčky zahŕňajú témy ako Experimenty (v centre záujmu je teda veda) a Story Maker, ktorý pomáha s učením častí viet.

Dá sa dokonca stiahnuť appka a medveďa môžeš pripojiť na Wi-Fi. Potom môžeš kontrolovať jeho aktivity vrátane bonusových, akou je trebárs clean-up time, break and party time.

Hračka používa technológiu rozpoznávania reči, počúva a zapamätá si, čo povieš a prispôsobuje to hraniu. Je to akoby si si v rámci dobrodružstiev, ktoré chceš prežiť, vybral svojho vlastného – nie tak celkom živého – kamaráta s osobnosťou.

Chytrá hračka dokonca s tebou rastie, pretože cez noc si automaticky sťahuje aktualizácie, zatiaľ čo je v spánkovom móde. Appka je dostupná rovnako pre zariadenia s operačným systémom iOS ako s operačným systémom Android.

Ak sa obávaš, že už si na takéto niečo starý, nemusíš sa báť, tieto veci sú nielen moderné, ale mimoriadne zábavné v každom veku. Ak neveríš, presvedč sa sám!  *good*

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?