To je neuveriteľné. Na scénu sa dostáva už aj automatizovaný kočík

27. januára 2016
kočík
www.youtube.com
reklama:

V súvislosti so samojazdiami vozidlami sa toho nielen v rámci oblasti technológií v poslednom čase nahovorilo a udialo dosť. Preto možno ani nie je prekvapujúce, že teraz niekto prišiel s ideou vytvoriť samojazdiaci kočík.

Automatizovaný kočík, ktorý nesie meno Smartbe, je označovaný ako „prvý inteligentný kočík na svete“. Používa senzor na stopovanie pohybu, čiže je schopný nasledovať rodiča využívajúceho túto vymoženosť prakticky kamkoľvek.

Ako všetky skvelé nápady súčasnosti, aj Smartbe je aktuálne vo svojej crowdfundingovej fáze. Ak sa naplnia všetky ciele výrobcu a všetko pôjde dobre, kočík sa pravdepodobne stane najparádnejším kočíkom, aký bol kedy pre deti a rodičov vymyslený.

Kočík sa bude hýbať vďaka elektrickému motoru. Okrem toho bude mať nainštalované bezdrôtové reproduktory, zohrievač fľaše, hojdačku, tri sťahovateľné baldachýny a košík opatrený možnosťou kontroly teploty. Kvôli bezpečnosti bude Smartbe vybavený smerovkami, vnútornými aj vonkajšími kamerami a výstražným systémom proti krádeži.

Kočík bude možné ovládať vďaka kontrolnému panelu vstavanému do držadla na kočíku alebo prostredníctvom appky pre iOS i Android.

Elektrický motor bude mať tri režimy: s vlastným pohonom, ktorý bude využívať meracie senzory zabezpečujúce konštantnú vzdialenosť; s asistovaným pohonom, ktorý ti pomôže kočík tlačiť (podobne ako to je pri kosačkách) a manuálny mód, kedy bude kočík len obyčajným kočíkom a človek ho bude musieť tlačiť sám.

Predpokladaná výdrž batérie kočíka je 6 hodín. Okrem všetkých ostatných, vyššie už menovaných funkcií bude tento kočík budúcnosti ponúkať aj možnosť dobiť si smartfón. Keďže ide o citlivú záležitosť (určite sa nájdu rodičia, ktorí si nevedia predstaviť, že by mali svoje ratolesti zveriť do „rúk“ automatizované kočíka), bezpečnosť je na prvom mieste. Preto bola testovaniu všetkých využitých technológií venovaná veľká pozornosť.

Kočík stojí 3 199 dolárov plus poštovné, ale skôr ako v apríli 2017 sa ho nedočkáš.

https://www.youtube.com/watch?v=mZCdMUJwwec

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?