Telefón s termálnym fotoaparátom? Prečo nie!

27. februára 2016
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
telefón Cat
www.youtube.com
reklama:

Nový telefón od spoločnosti Cat je výnimočný! Ako prvý má v sebe zabudovaný termálny fotoaparát, vďaka ktorému zistíš, aký je kto „nažhavený“ a ako je čo „horúce“.

Spoločnosť predstavila prototyp nového telefónu deň pred Svetovým mobilným kongresom a hoci sa zdalo, že by zariadenie mohlo mať nejaké tie problémy s batériou, bolo jedným z najzaujímavejších telefónov, aké sa v Barcelone dali vidieť.

Telefón sa volá Cat S60 a má dva fotoaparáty, ktoré pracujú spolu: jeden „obstaráva“ obrysy objektov tak ako ich vidno za viditeľného svetla a druhý – ten termálny – zobrazuje termálne stopy, bežným okom neviditeľné.

telefón Cat
www.youtube.com

Spoločnosť na kongrese opakovane ukázala, že termálny fotoaparát naozaj funguje. Umožní človeku vidieť infračervené svetlo a elektromagnetickú radiáciu, ktorú normálne nevidno.

Termálny fotoaparát môže zmerať povrchovú teplotu do vzdialenosti 30 metrov. Podľa spoločnosti môže byť primárne určená na detegovanie plynu alebo vody pri stavebných prácach, ale aj v rôznych iných prípadoch (pri požiarnych či záchranných misiách a pri policajnej práci). Spôsobov využitia je, keď sa nad tým človek zamyslí, jednoducho veľa…

Cat S60 oplýva aj inými zaujímavými vlastnosťami. „Prežije“ napríklad ponorený vo vode do hĺbky 5 metrov až jednu hodinu a má skvelú 3,800mAh batériu, 3 GB RAM a 32 GB ukladací priestor.

https://www.youtube.com/watch?v=gIPcZiZAsyU

Odporúčané články

reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?