Technologické inovácie, ktoré robia každodenný život rýchlejším a hlavne ľahším

23. januára 2016
iPhone, telefón, smartfón
ilustračné: pixabay.com
reklama:

Žijeme v časoch zaneprázdnenosti, pričom každá minúta dňa je pre nás neuveriteľne dôležitá. Dobrou správou je, že technológie s týmto trendom držia krok a umožňujú nám aj zefektívňovať takmer všetky naše činnosti – od práce až po hranie.

Tieto technologické „vychytávky“, ktoré sú objavili v posledných mesiacoch či rokoch, ti denne ušetria minúty, niekedy dokonca až hodiny času. A ten je, ako si to uvedomuje čoraz viac ľudí, vzácny.

1. Žiadne trčanie v dopravných zápchach

Vďaka za globálny navigačný systém, čiže GPS, a za jeho schopnosť pracovať aj v našich mobilných zariadeniach – netápeme nad nešikovnými a neskladnými mapami alebo sa nepýtame na smer na každej benzínke. Najlepšie je ale to, že nám dokáže pomôcť aktuálne, to znamená, že ak musíme ísť inou cestou kvôli zápche či nejakej nehode, taká aplikácia Waze nás úspešne dovedie do cieľa veľmi efektívne. Ako sme bez tejto technológie vôbec dokázali prežiť tak dlho?

2. Už nemusíme stáť v daždi a skúšať zohnať taxík

Je tu vek Uberu. Pokiaľ nemáš v dohľadne taxík – alebo, čo je horšie, taxíky sú, avšak všetky plné – technológia ťa opäť zachráni. Appka Uber je pohodlná aj v tom, že vieš, kedy vozidlo príde, nemusíš sa preto naháňať a pokojne môžeš napríklad dopiť kávu či odpovedať na e-mail.

3. Podpísať nejaké dokumenty už ani nemôže byť jednoduchšie

Kvôli jednému podpisu už človek nemusí cestovať cez polku štátu (v tom lepšom prípade cez polku mesta) a vybaví to jednoducho elektronicky. Digitálne inovácie ako aplikácia DocuSign eliminujú zbytočné mrhanie papierom (a časom) a dokumenty všetkých druhov sa dajú podpísať elektronicky.

4. Potraviny nakúpime, hoci nemáme čas zájsť do potravín

Obrovská časť toho, ako technológie šetria náš čas a robia náš život ľahším, súvisí s multitaskingom. S inováciami, ku ktorým patrí aj FreshDirect, sa už nemusíš obávať toho, že ti obchod zavrú pred nosom. Objednať si môžeš nákup aj cez internet a ešte ti ho aj donesú domov. Nezmyselnému vyčkávaniu v rade pri pokladni teda už odzvonilo.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?