Takto mohli celebrity zabrániť úniku nahých fotiek!

3. septembra 2014
etrend.sk, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., flickr.com
kate-upton1-640x360-1
reklama:

Od pondelka je celý Hollywood hore nohami a o poriadny rozruch vo svetových médiách sa postaral hacker, ktorý sa údajne nabúral do internetového úložiska iCloud a zverenil pikantné fotky celebrít. Možno by však stačilo, keby známe osobnosti mysleli na pár jednoduchých vecí a žiadne fotky by sa von nedostali…

Odporúčame tiež

Tieto bezpečnostné kroky by mal poznať každý používateľ podobných služieb:

Prvoradé je silné heslo! Hackeri vraj uviedli, že celebrity používali veľmi jednoduché heslá ako Password1 alebo Blink182. Preto by si nemal ani ty zabúdať na to, že na všetky online aktivity by si mal zvoliť poriadne silné heslá a raz za čas ich zmeniť. Najbezpečnejšie sú heslá v podobe krátkych viet, ktoré sú pre používateľa ľahkozapamätateľné. Napríklad zdravamrkva757usmev. Alfou a omegou je to, aby si nemal rovnaké heslo všade!

icloud

Šifruj, šifruj, šifruj! Na šifrovanie existuje viacero aplikácií a systémov a mnohé sú predinštalované od výroby. Veľmi dobré je použiť dvojstupňovú autentifikáciu, ktorá prebieha zvyčajne zaslaním hesla cez SMS. Takto by sa museli hackeri nabúrať nielen do mobilu, ale aj do SIMky.

Vypni automatické zálohovanie! Nové smartfóny majú nastavené automatické zálohovanie fotiek a videí už od výroby. Ideálne a praktické je vypnúť zálohovanie a občas skontrolovať fotky v mobile, vymazať tie, ktoré už nepotrebuješ a zálohovanie zapnúť, zálohovať a následne vypnúť.

 Vymazávaj! Dôkladné vymazávanie nahých fotiek, ale aj bankových výpisov či faktúr poslaných v e-maili, je dôležité. Vymazávanie z pamäte smartfónu či PC je často dvojstupňové. To znamená, že sa súbor po vymazaní nachádza v koši a ani po jeho vysypaní nie sú dáta naozaj vymazané. Pri tabletoch a smartfónoch nepomôže ani resetovanie do továrenských nastavení, pretože skutočne zmazanie nastane až po prepísaní údajov. No na to je často potrebný špeciálny program či appka.

Nezabudni na to, že čo je raz na nete, je verejné! Preto by si mal zverejňovať fotky, ktoré by niekto mohol zneužiť, s rozumom. Internet je nekonečný a to čo sa tam raz dostane, zostane tam v určitej podobe navždy. Ktovie, kto sa k tomu dostane a čo s tým urobí…

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?