Takéto niečo si ešte nevidel. Japonci vytvorili samoparkovacie kreslo

22. februára 2016
parkovacie kreslá, stoličky
www.youtube.com
reklama:

Japonci sú známi tým, že sú schopní takmer každý aspekt (svojho) každodenného života „vylepšiť“ prostredníctvom technológií. Toto, čo vymysleli teraz, je však priam až neuveriteľné. Čakal by si samoparkovacie kreslá/stoličky?

Inteligentné parkovacie stoličky sú výtvorom firmy Nissan. Využívajú bezdrôtové spojenie, kamery, ktoré sú namontované na strope za účelom detegovania pohybu a kruhový podvozok s kolieskami na spodku každej jednej stoličky.

Hoci to nie je nateraz celkom vysvetlené, vo videu je ukázané, že vďaka jednoduchému hlasnému tlesknutiu rukami sa stoličky rozpohybujú a v priebehu okamihu sa sami zoradia a zasunú za stôl, hoci dovtedy boli neorganizovane „roztrúsené“ po miestnosti.

Hovorca Nissanu potvrdil, že firma nemá v pláne predávať tento výrobok zákazníkom. Zdá sa, že skôr ide naozaj iba o spôsob, ako chce spoločnosť chytro a nepriamo upozorniť na svojho nového inteligentného parkovacieho asistenta v rámci samoparkovacieho systému automobilov.

Nissan si však takto na seba možno nechtiac ušil búdu. Samoparkovacie stoličky sú predsa len pre mnohých ľudí až príliš lákavou záležitosťou, no nie? 🙂

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?