Tajné konverzácie? Onedlho dostupné v aplikácii Messenger

13. júla 2016
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Horizon33_2016 7 13_13 18 43.jpg
mashable.com
reklama:

Ak potrebuješ mať istotu vo svojich konverzáciách na sociálnej sieti Facebook, použi nový bezpečnostný prvok. Facebook testuje oveľa bezpečnejší typ konverzácie v Messengeri s niekoľkými zaujímavými funkciami. 

Funkcia je určená hlavne pre tých, ktorí nechcú, aby ich konverzácie ostávali v Messengeri dlhodobo. Tieto „tajné“ rozhovory sú zatiaľ dostupné iba pre malú skupinu užívateľov, sú šifrované, čo znamená, že sa pre iných užívateľov prečítať nedajú.

Ak si ju chceš aktivovať, stačí iba kliknúť na možnosť „Secret Conversation.“ Dobrou správou je aj fakt, že sa bude dať okrem iného nastaviť aj čas, ako dlho má byť správa viditeľná na oboch zariadeniach – rovnaký časový úsek pre odosielateľa ako aj pre prijímateľa. Na výber bude niekoľko málo sekúnd až niekoľko hodín. Komunikácia cez sociálne siete bude ešte o čosi jednoduchšia – správy sa ti totiž po stanovenom čase samé vymažú. Hlavne, ak ide o rôzne citlivé informácie ako je rodné číslo či číslo účtu – tieto informácie sa zobrazia iba na určitú dobu a potom sa už nemusíš obávať, že by sa k týmto údajom niekto dostal.

Horizon33_2016 7 13_13 19 55.png
mashable.com

Sociálna sieť Facebook zatiaľ iba túto službu testuje, no medzi používateľov ju chce dostať ešte toto leto. Miznutie správ, obrázkov a videí tu už však je – u sociálnej siete Snapchat.  Nová funkcia na Messengeri však nebude podporovať multimediálny obsah a ani GIF či videá.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?