Svet bude onedlho plný Iron Manov. Hyundai pracuje na novom obleku

16. mája 2016
mashable.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Hyundai.jpg
Hyundai
reklama:

Vnútri ironmanovského obleku je len človek. Iste, má v hrudi malý reaktor, ale inak je to človek z mäsa a kostí, človek, ktorý je super silný a prakticky nezničiteľný vďaka obleku zo zliatiny zlata a titánu. Ak to dokázal vyrobiť jeden človek, čo potom dokáže automobilka plná ľudí?

Spoločnosť Hyundai ukázala sériu fotografií a poskytla nejaké informácie o novom robotickom obleku, na ktorom pracuje.

Exoskelet síce nevyzerá celkom ako oblek Tonyho Starka, ale marvelovský hrdina bol preň jasnou inšpiráciou. Na svojej stránke automobilka oznámila prácu na projekte, pritom opakovane odkazuje na Iron Mana a na to, či si ľudia uvedomujú, že „nositeľného robota“, ktorého videli len vo filmoch, Hyundai v skutočnosti vyvíja.

1.jpg
Hyundai

Hyundai verí, že táto technológia pomôže zvýšiť pracovnú produktivitu a znížiť výskyt úrazov. Rovnako ako oblek Iron Mana aj exoskelet od Hyundai dá svojmu nositeľovi super silu. Hyundai zverejnil informáciu, že s oblekom môže človek zdvihnúť stovky kilogramov.

Vzhľadom na to, že technológia váži približne 50 kilogramov, mohol by byť obelk užitočný pri obrane, v ktorej sa piloti potrebujú „pohybovať rýchlo na veľké vzdialenosti“. Oblek vyvíjajú tiež na pomoc paraplegikom – aby mohli znovu chodiť – a na pomoc starším ľuďom, aby boli mobilnejší.

2.jpg
Hyundai

Okrem fotiek a sľubov žiadne ďalšie informácie nie sú a dôležité otázky preto zostávajú nezodpovedané. Ešte sa nevie, kedy príde oblek na trh, aká je životnosť batérie, ani to, koľko stojí.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?