Správa sa tvoja obľúbená technologická spoločnosť ekologicky? Greenpeace zostavila rebríček

25. októbra 2017
Phone 2570756_960_720.jpg
www.youtube.com
reklama:

Ak sa zaujímaš o životné prostredie a osud našej planéty ti nie je ľahostajný, určite neprehliadni aktuálny rebríček spoločnosti Greenpeace, v ktorom zoradila firmy zaoberajúce sa výrobou mobilných telefónov podľa toho, či a do akej miery sa správajú ekologicky.

Často si meníš tapety na mobile? Nové pozadia od Google ťa prekvapia

Ročne sa na svete predá viac než 1,5 miliardy mobilných telefónov, no toto číslo určite nie je konečné. Výrobcovia elektroniky chcú, aby ľudia neustále kupovali nové spotrebiče či mobilné telefóny, napriek tomu, že tie, ktoré majú doma im stále fungujú. Tým, že každý rok kupujú nové mobilné telefóny škodia nielen svojej peňaženke, ale hlavne životnému prostrediu. Viac než k 80% znečisteniu ovzdušia dochádza už pri samotnej výrobe mobilných telefónov – teda ešte skôr než sa vôbec začnú používať.

Spoločnosť Greenpeace chce, aby sa spoločnosti zaoberajúce sa výrobou smartfonov viac zaujímali o životné prostredie, a aby ich výrobky boli šetrenejšie k prírode než doteraz.

V najnovšom rebríčku spoločnosti Greenpeace si môžeš spraviť prehľad o tom, ktorá firma sa správa ekologicky a ktorej ide čisto iba o zisk. Vybrané spoločnosti boli posudzované v troch kategóriách – energia, zdroje, chemikálie. Zaujíma ťa, ako uspeli jednotlivé spoločnosti? Tu je výsledok:

Horizon33_2017 10 25_13 5 27.jpg
www.youtube.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?