Spoločnosť Apple predstavila aktualizácie Macbooku Pro

29. októbra 2016
www.youtube.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Horizon33_2016 10 29_14 27 40.jpg
www.youtube.com
reklama:

Spoločnosť Apple po takmer roku a pol konečne predstavila aktualizácie MacBooku Pro. Na čo všetko sa môžu jeho užívatelia tešiť? 

Na konferencii s príznačným názvom „hello again,“ spoločnosť oboznámila širokú verejnosť so zmenami, ktoré sa týkajú MacBooku Pro 2016. Ide o doposiaľ o jednu z najväčších zmien za posledné roky. Nový MacBook je tenší, ľahší, ponúka zaujímavý OLED panel nad klávesnicou namiesto funkčných kláves a taktiež nové komponenty.

Horizon33_2016 10 29_13 30 49.png
 www.youtube.com

Touch Bar je novinka, ktorú spoločnosť Apple vyzdvihovala zrejme zo všetkých noviniek najviac. O čo vlastne ide? Touch Bar je v podstate úzky, dotykový OLED panel, ktorý nahradí hornú funkciu kláves. Zobrazuje ovládacie prvky v závislosti od aplikácie, ktorá je práve na MacBooku spustená. Samozrejme, že sa v ponuke zobrazujú aj ovládacie prvky pre reguláciu jasu či hlasitosti. Touch Bar podporuje Multi Touch, rovnako tak ako každý iný displej. Najdôležitejšie je poznamenať, že Touch Bar si môžeš upravovať podľa svojich predstáv. Pre jednotlivé aplikácie si môžeš nastaviť ovládacie prvky, ktoré chceš, aby sa ti v ponuke zobrazovali.

Spoločnosť Apple predstavila celkovo tri nové modely Macbooku Pro, ktoré sa líšia cenou aj výbavou. Na výber máš okrem nového 15-palcového Macbooku Pro aj dva 13-palcové varianty.  Apple okrem iného pridal do svojich počítačov taktiež funkciu s názvom Touch ID.  Senzor odtlačkov prstov sa nachádza na pravej strane hneď vedľa Touch Baru. Je zabudovaný v tlačítku na vypnutie a zapnutie. Vďaka odtlačkom budeme môcť odomykať MacBook, schvaľovať rôzne platby cez Apple Pay či dokonca ho používať aj namiesto hesla.

Horizon33_2016 10 29_13 42 46.png
www.youtube.com

Nový MacBook Pro disponuje štyrmi USB-C portmi s podporou najnovšieho USB 3.1 generácie s rýchlosťou 10Gb/s a tiež s podporou štandardu Thunderbolt 3. Taktiež sa môžeš tešiť na vyšší výkon MacBooku Pro, ktorý má byť doposiaľ najlepší, aký kedy predstavili. K dispozícii budú procesory Core i5 a i7 od Intelu šiestej generácie.

Horizon33_2016 10 29_14 8 35.png
www.youtube.com

Nový MacBook Pro má ponúknuť až o 67% lepší kontrast a taktiež o 67% viditeľnejšiu jasnosť. Zvuk z reproduktorov by mal byť výraznejší, pretože má ponúknuť až dvojnásobný rozsah. Batéria u noviniek MacBooku Pro má vydržať až desať hodín.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?