Si posadnutý jedlom? Tieto appky jednoznačne musíš mať

9. novembra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Delikatne_jedlo_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

Jedlo je umenie. Vytvoriť dobroty, o ktorých sa bude snívať každému gurmánovi, nedokáže len tak každý. Svet gastronómie a kulinárstva však dokáže očariť aj úplného laika natoľko, že sa jedlo stane jeho životnou vášňou. A tomu podriadi dokonca aj výber aplikácií vo svojom mobilnom zariadení.

Fotografie dobrého jedla a nápojov, skúšanie nových chutí od výmyslu sveta, recenzie reštaurácií a vyhľadávanie noviniek, ktoré rozšíria chuťové obzory… Toto a mnoho ďalšieho je súčasťou sveta každého správneho človeka posadnutého jedlom.

Ak sú jedlo a nápoje aj tvojou veľkou vášňou, tieto appky si rozhodne musíš nainštalovať!

1. Off The Menu

Ocitol si sa za oceánom, chystáš sa na jedlo niekam von a nevieš, kam sa vybrať? Nedávno do sveta vypustená appka Off The Menu ti s tým pravdepodobne dokáže výrazne pomôcť. Aplikácia totiž obsahuje tajné položky menu z barov, reštaurácií a kaviarní z nateraz 16 miest v USA a v Kanade (od New Yorku cez New Orleans a Chicago až po San Francisco).

Appka Off the Menu
mashable.com

2. Kitchenbowl

Podeľ sa o svoje obľúbené recepty na Kitchenbowl, na platforme, ktorá spája ľudí, milujúcich jedlo a predovšetkým varenie. Na Kitchenbowl sa ľudia učia variť podľa receptov krok za krokom, pričom si môžu nechať poradiť aj obrázkami a GIFkami. Aplikácia neumožňuje iba zdieľanie receptov, ale tiež označovanie obľúbených a vytváranie kolekcií v záujme ďalšieho použitia. Cieľom Kitchenbowl je „urobiť z varenia zábavu, dostupnú a návykovú,“ hovorí spoluzakladateľ Ryan Waliany. „Veríme, že ľudia môžu byť zdraví, ušetriť peniaze a stráviť viac času so svojimi rodinami vďaka tomu, že sa rozhodnú variť.“

appk aKitchenbowl
mashable.com

3. Next Glass

Nájsť pivo, ktoré dokonale vyhovuje tvojim chuťovým pohárikom, môže byť ťažké. Aplikácia Next Glass dúfa, že to zmení.

Okrem možnosti vytvoriť si svoj vlastný chuťový profil ti Next Glass umožní zachytiť obrázok fľaše alebo čiarový kód a podľa toho vyhľadať konkrétny nápoj. Nápoje môžeš takisto hodnotiť, ukladať si ich do wishlistu a dokonca sa aj dostať k informáciám o nutričných hodnotách najrôznejších druhov piva a vína.

appka Next Glass
mashable.com

4. Roaming Hunger

Táto appka umožňuje obyvateľov veľkých miest a zároveň užívateľom lokalizovať jedálenské autá v ich blízkosti a nájsť tie obľúbené s úplnou ľahkosťou. Môžeš si pozrieť menu a fotky jedál ešte pred tým, než to, čo pojazdná reštaurácia ponúka, vôbec vyskúšaš. Vďaka tejto appke sa z teba stane doslova gastronomický Veľký brat. 🙂 

appka Roaming Hunger
mashable.com

5. Foodspotting

Pozrieť si fotky svojho jedla ešte skôr ako si ho objednáš môžeš s aplikáciou Foodspotting. Ľudia posadnutí jedlom môžu zdieľať fotografie svojho jedla s ostatnými po celom svete (aplikácia nateraz obsahuje príspevky z USA, Austrálie, Veľkej Británie, Kanady, zo Singapuru a Filipín). Užívatelia majú možnosť odporúčať jedlá a zároveň vidieť, čo ostatní milujú. Mňam!

Appka Foodspotting
mashable.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?