Samsung opäť útočí na iPhone! V nových reklamách…

8. júna 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
samsung, iPhone, apple, mobil
www.youtube.com
reklama:

Konkurenčný boj medzi Samsungom a spoločnosťou Apple trvá už niekoľko rokov. Teraz sa situácia ešte viac a znovu, aspoň tak sa zdá, vyhrocuje. Samsung totiž atakuje Apple v reklamách.

Vlajkovou loďou Apple je iPhone. Možno povedať, že ide o najznámejší telefón na svete. Jeho veľkým konkurentom sú práve výrobky Samsungu. Zatiaľ čo Apple má monopol na iOS zariadenia, Samsung je zástupcom druhej strany, Androidov.

samsung, iPhone, apple, mobil
www.youtube.com

Cesta Samsungu na samotný vrchol producentov smartfónov bola okrem iného veľmi výrazne dláždená chytrým a dobre premysleným marketingom, ktorým sa spoločnosť vymedzovala voči konkurencii. Robila to napríklad tak, že svoje produkty prezentovala ako štýlové a moderné oproti nudných a staromódnym iPhonom.

Anti-Apple kampaň, ktorá v 2013 údajne donútila „spoločnosť nahryznutého jablka“ hľadať novú reklamnú agentúru, priniesla Samsungu úspech, a tak sa v ňom spoločnosť snaží pokračovať. Vo svojich najnovších reklamách na Samsung Galaxy S6 Edge si z konkurencie robí žarty vo veľkom. A to aj s pomocou sloganu „6 Is Greater Than 6“.

samsung, iPhone, apple, mobil
www.youtube.com

Samsung sa vysmieva nielen z nevzhľadnosti konkurenčného produktu, ale aj z jeho menšej praktickosti. Predmetom vysmievačného porovnávania sa tak stávajú bezdrôtové nabíjanie či funkcie fotoaparátu (širokouhlé selfie).

Povedzme si pravdu. Galaxy S6 Edge je z technického a azda i dizajnového hľadiska na tom momentálne asi naozaj lepšie ako najnovšie iPhony. Cieľom najnovšej série reklám je nielen poukázať na to, prečo je to tak, ale hlavne poriadne podpichnúť konkurenciu. Nič predsa nie je lepšie ako nervózny a zneistený konkurent. *good*

https://www.youtube.com/watch?v=uyMTAKx5BEA

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?