Robotický chirurg? Už dávno to nie je nemožné!

1. apríla 2015
www.digitaltrends.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
robot
Ilustračné foto: youtube.com
reklama:

Keď pôjdeš o pár rokov na operáciu, nie je vylúčené, že ťa bude „rezať“ robot. To, čo teraz možno znie ako sci-fi báchorka, už onedlho môže byť skutočnosťou. A to aj vďaka Google.

Google totiž v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou Johnson & Johnson vyvíja asistenčného robota, ktorý bude „vypomáhať“ chirurgom na operačných sálach. Veľa sa toho o celej veci nevie, konkrétnejšie okolnosti tejto vývojárskej snahy sú zatiaľ hmlisté, zopár detailov už ale na verejnosť predsa presiaklo. Vie sa napríklad, že hoci miera umelej inteligencie bude pravdepodobne vyššia ako je to v prípade zariadení, ktoré sú v súčasnosti dostupné, nepôjde o samostatne pracujúcich robotov. Hlavnou úlohou vyvíjaného robotického zariadenia bude predovšetkým snímanie, zhodnocovanie a analyzovanie dát.

Cieľ vývojárov je jasný: zlepšenie možností poskytovania zdravotnej starostlivosti. Spojenie Google a spoločnosti, ktorá je u nás známa najmä vďaka kozmetickým produktom, pôsobí možno trochu podozrivo, ale netreba zabúdať na jedno: Google vie všetko… 😀

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?