Publikuješ na sociálnu sieť intímne fotografie? Facebook plánuje zmeny

13. novembra 2017
Laptop 2571948_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Ak si cez sociálne siete posielaš aj intímne fotografie, práve v tejto chvíli by si mal zbystriť pozornosť. 

Na Facebooku sa udiali veľké zmeny. Čo znamená funkcia Prieskumník?

Spoločnosť Facebook začala svojich užívateľov žiadať o odosielanie nahých fotiek. Znie to síce na prvé počutie dosť desivo, no opak je pravdou. Najväčšia sociálna sieť na svete chce týmto spôsobom svojich užívateľov chrániť. Ako?

Priamo spoločnosti Facebook zašleš svoje intímne fotografie, ktoré budú zašifrované a len tak ľahko sa k nim niekto nedostane. Ak má tvoje chúlostivé fotografie okrem teba aj niekto iný a bude ich chcieť v budúcnosti použiť proti tebe, zverejniť ich na sociálnej sieti, tento špeciálny algoritmus by mu mal v tom zabrániť.

Táto téma je dosť kontroverzná a aj v spoločnosti Facebook vyvoláva množstvo otázok. Zamestnanci budú musieť v pilotnej fáze všetky nahé fotky dôkladne „kontrolovať“, aby sa uistili, či nová funkcia spĺňa všetky predpoklady. Ostáva iba dúfať, že všetky intímne fotografie ostanú v bezpečí a tí, ktorí ich budú mať „preverovať“ ich nezneužijú. Taktiež treba dúfať v to, že sa k fotografiám nedostanú hackari, čo sa samozrejme nedá vylúčiť.

Tento projekt je zatiaľ iba v pilotnej fáze v Austrálii. Podľa toho, ako dopadne a aké bude mať ohlasy sa možno rozšíri aj do iných krajín.

People 2942822_960_720.jpg
pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?