Prichádza Li-Fi technológia. Vedci sľubujú, že bude stonásobne rýchlejšia ako Wi-Fi

25. novembra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Lifi 1.jpg
didyk.info
reklama:

Svet môže posunúť svoju závislosť na Wi-Fi pripojení. Vedci vyvinuli alternatívnu technológiu Li-Fi, o ktorej tvrdia, že bude 100-krát rýchlejšia ako je priemerná rýchlosť WiFi.

V reálnom svete použitia má Li-Fi údajne dosiahnuť rýchlosť 1Gbps.S touto rýchlosťou môžeš stiahnuť video s vysokým rozlíšením v priebehu niekoľkých sekúnd. Dosť dobrá predstava, nemyslíš?

Li filight fidelitythe future technology in wireless 15 638.jpg
image.slidesharecdn.com

Li-Fi prenáša dáta pomocou LED svetiel, ktoré blikajú a vypínajú sa počas nanosekúnd, je to nepostrehnuteľné pre ľudské oko. Toto bolo nájdené v laboratóriu v roku 2011, odvtedy sa podarilo dosiahnuť rýchlosť 224 Gbps. Na rozdiel od Wi-Fi signálu môže preniknúť aj cez múry a zároveň Li-Fi otvára viac možností pre inteligentné domáce spotrebiče. V ponuke je momentálne Li-Fi zariadenie, ktoré môžeš používať v kancelárií, ale aj doma. Rýchlosť pripojenia je  10 Mbps s.

What is li fi.jpg
www.google.skwww.google.sk

Prvotný výskum vedie profesor Harald Hass z univerzity v Edinburghu. Estónsky startup Velmenni sa pokúsil zaviesť Li-Fi do praxe. Ponúkajú ho do kancelárií, v ktorých má prekročiť rýchlosť prenosu dát 1 GB/s. Pri súčasných modemoch sme zvyknutí na rýchlosť 802.11ac. V porovnaní s priemernou rýchlosťou pripojenia ide až o stonásobok.

Lte wifi lifi house illustration.jpg
purelifi.co.uk

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?