Dopad displejov na ľudské zdravie pred zaspávaním

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Horizon33_2016 3 1_11 53 3.jpg

Množstvo ľudí vystavuje svoje oči prúdu fotónov a tie vysielajú automaticky signál do mozgu, aby sme ostali dlhšie hore. Už je krátko po polnoci, no my stále kontrolujeme naše e-maily či sociálne siete. A ani sa nezbadáme a už je 1 hod. ráno a vy vstávate za pár hodín do práce. 

Ak idete spať po polnoci a vstávate v priemere o šiestej či siedmej hodine rannej, vaše telo si nestihne dostatočne oddýchnuť. Čo sa vlastne deje počas spánku? Vaše aktívne neuróny spia, čo je pre vaše zdravie výborné, no čo je ešte dôležitejšie, podporné bunky, nazývané aj giálne bunky čistia toxíny, ktoré vyprodukovali. Tým, že nespíte potrebných 7-9 hodín denne, toxíny ostávajú v mozgu.

Horizon33_2016 3 1_11 40 14.png

Tým, že sa pozeráte do displejov mobilných zariadení pred spaním sa budete na druhý deň cítiť malátny, unavený, vaša pamäť nebude fungovať na 100%, schopnosť rozmýšľať o problémoch bude napadnutá, metabolizmus bude rozhádzaný. Ste preto náchylní k tomu, aby ste jedli viac jedla a priberali. A aby to nestačilo, tak je to toxické aj pre vaše nervové bunky.

Horizon33_2016 3 1_11 40 43.png

Takže, čo robiť, aby sme sa tomuto vyhli? Prioritne sa v posteli treba venovať spánku a nie neprečítaným správam či novému, zaujímavému článku. Všetko vás to počká  a na ďalší deň sa k tomu vrátite. Dajte svojmu mozgu pokoj a nezaťažujte ho aspoň hodinu pred spaním. Je to problém, ktorý sa týka väčšiny z nás a mali by sme si dávať pozor na tento aspekt digitálneho sveta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať