Pochová Facebook MTV aj VEVO? Chystá sa niečo veľké

15. júla 2015
techcrunch.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Facebook, Mtv
techcrunch.com
reklama:

Napreduje všetko okolo nás a výnimkou nie je ani sociálna sieť Facebook. Podľa najnovších informácií z Billboard a The New York Times chce Facebook na svojich stránkach prehrávať hudobné videá. To by znamenalo, že by si už nemusel navštevovať YouTube. 

Facebook denne navštívi viac ako 4 miliardy ľudí, no niečo mu k dokonalosti predsa chýba – prehrávanie hudobných videí. Youtube musí platiť veľké peniaze za zobrazovanie hudobných klipov, ktorým často predchádza reklama. Napriek tomu si niektorí poprední manažéri myslia, že by mal YouTube platiť za zobrazovanie videa viac.

facebook, vevo
techcrunch.com

Facebook má oproti Youtube v niečom navrch. Ide hlavne o jeho masívnu užívateľskú základňu, ktorá míňa obrovskú časť svojho internetového času prechádzaním News Feed. Mnohí preto očakávajú, že Facebook predbehne YouTube v počte zhliadnutí za deň. Marc Zuckerberg neraz hovoril o budúcnosti Facebooku, ktorú vidí v živých formách médií, ako je video. Verí, že je oveľa dôležitejšie než fotografia.

facebook, Youtube, vevo
techcrunch.com

Facebook tiež vie viac o svojich užívateľoch, ako YouTube. Každý, kto je  na Facebooku  prihlásený, zadáva spoločne so svojou registráciou množstvo údajov o sebe, ktoré neskôr Facebooku poslúžia na to, aby užívateľom ponúkal videá šité na mieru.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?