Po teroristických útokoch chcú v Paríži zakázať verejné Wi-Fi pripojenie

8. decembra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015 12 8_13 0 27.jpg
IMAGE: MASHABLE COMPOSITE
reklama:

V dôsledku teroristických útokov v Paríži, pri ktorých zomrelo viac ako 130 ľudí, vzniknú vo Francúzsku nové bezpečnostné opatrenia. 

Jedným z nich má byť aj zákaz používania verejného Wi-Fi pripojenia. Francúzska vláda chce zabezpečiť webové siete pred prípadnou hrozbou. Informácie poskytlo francúzske ministerstvo vnútra denníku Le Monde. Nová právna úprava obsahuje dojednania, ktoré budú prezentované francúzskemu parlamentu v Januári 2016.

Pyramid 1049996_960_720.jpg
pixabay.compixabay.com

Z francúzskeho ministerstva vnútra unikli informácie, ktoré jasne hovoria o zabránení využívania anonymnyzačnej internetovej siete Tor. Je to vlastne bezpečnostná sieť, ktorá zakrýva pôvodnú IP adresu užívateľa. V akom rozsahu sa bude táto sieť používať je zatiaľ nejasné. Čínska vláda je jediná na svete, ktorá v súčasnej dobe využíva bezpečnostnú sieť Tor.

Eiffel tower 918993_960_720.jpg
pixabay.compixabay.com

Znemožnenie využívať verejné Wi-Fi vychádza z názoru polície, podľa ktorej je zložité sledovať ľudí, ktorí sa pripájajú na verejné hotspoty. Danú možnosť by však bezpečnostné zložky mali len po vyhlásení stavu ohrozenia. Keby sa to premietlo do praxe, znamenalo by to isté obmedzenia pre verejnosť. Rôzne aplikácie by mohli teoreticky využívať teroristi na spôsob, ako medzi sebou komunikovať so zníženou hrozbou odpočúvania vlád. V budúcnosti by sa to vraj stať nemalo.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?