Photo Magic rozpozná z fotografie na Facebooku tvojich priateľov

16. novembra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015 11 13_10 23 15.jpg
mashable.com
reklama:

Spoločnosť Facebook najnovšie experimentuje s Messengerom na funkcii lepšieho rozpoznávania tvárí. Pred pár dňami sa začala testovať nová funkcia s názvom „Photo Magic,“ ktorá rozpozná tváre ľudí a zazdieľa fotografiu priateľom. Táto funkcia by mala byť dostupná už tento týždeň na iOS a Androide.

Nový koncept je podobný funkcii Moments – súkromný fotografiám, ktoré Facebook začal zdieľať na začiatku tohoto roka. Ak máš túto funkciu povolenú, Messenger bude zdieľať fotografie vždy, keď zistí nový obrázok s určitým priateľom v priečinku tvojho fotoaparátu.

Možnosť používať túto funkciu ti Messenger ponúkne už tento týždeň. Ak nemáš opt-in, neuvidíš návrhy fotografií, ktoré užívaš, aj keď sa objavia v návrhoch tvojich priateľov, ktorí majú funkciu povolenú.

Horizon33_2015 11 13_10 23 31.png
mashable.com

Ako nová funkcia funguje? Facebook rozpozná z fotografie tváre ľudí, s ktorými sa priatelíš a behom niekoľkých sekúnd (ak máš Android) alebo niekoľkých minút (ak máš iOS) uvidíš na svojom displeji oznámenie, ktoré ťa upozorní na to, aby si fotografiu poslal cez Messenger ostatným priateľom, ktorí sú na fotografii.

Horizon33_2015 11 13_10 26 17.png
mashable.com

Samozrejme, že niekomu sa táto funkcia „označovania“ nemusí pozdávať. Tí si pokojne túto funkciu môžu odinštalovať a nebudú im chodiť zbytočné upozornenia. Photo Magic nebude rozpoznávať tváre ľudí, s ktorými nie si priateľ na Facebooku.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?