Päť extrémne jednoduchých trikov, ktoré musíš urobiť, aby tvoje fotografie vyzerali ako od profesionála

5. mája 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
Autor: Janka
adobe photoshop express, smartfón
youtube.com
reklama:

Úprava fotiek je oveľa jednoduchšia ako kedykoľvek predtým. Rôzne programy a appky z teba zaručene urobia pána fotografa. Ak máš systém iOS alebo Android, stiahni si zadarmo Adobe Photoshop Express a pusti sa do úprav.

Päť bežných foto problémov, ktoré trápia nejedného fotiaceho, s týmto návodom zaručene opravíš za pár sekúnd. *good*

adobe photoshop express, smartfón
youtube.com

1. Orezať

Aj tebe sa pri fotení často stáva, že na obrázku okrem veci, ktorú chceš naozaj odfotiť, zachytíš aj veľa balastu? S týmto si poradíš veľmi ľahko. V Adobe Photoshop Express si zvolíš v menu crop tool a už len vyberieš, čo presne chceš vyrezať. Ak po čase zmeníš názor, stačí jednoducho použiť „anulovacie“ tlačidlo a vráti sa ti pôvodná fotka.

2. Zaostriť

Rozmazané, nejasné fotky sa dajú opraviť rovnako jednoducho. Klikni na sharpen ikonu v menu a môžeš zmeniť jas a zaostrenie. Začni proces a použi nástroj na vybratie toho najvhodnejšieho zaostrenia pre tvoj obrázok.

3. Červené oči

Tento problém je pri fotkách nepríjemný. Všetko vyzerá super, len ľudia (poprípade tvoj pes, leguán či mačka) majú červené oči (či tak trochu divne lesklé). J Aj toto sa dá veľmi ľahko opraviť. Klikni na ikonku oka a potom si vyber možnosť Red Eye Auto Detect & Correct pre automatické riešenie, alebo si vyber druhú možnosť a červené oči poopravuj manuálne. Je to na tebe.

4. Vyrážky 😀

Netvár sa, že si nikdy nemal problémy s pleťou. Fotky si pamätajú aj to, na čo by si najradšej zabudol. Proti takýmto nedostatkom môžeš bojovať, keď si vyberieš ikonu náplasť. Pomôže ti odstrániť rôzne bodky, špinky alebo nedostatky. Klikni najprv na náplasť a potom na miesto, ktoré chceš „zakryť“. A všetko sa vyrieši samo…

5. Tmavosť

Napriek tomu, že dnešné smartfóny majú množstvo funkcií a robia stále lepšie fotografie, niekedy sa tmavej fotke nedá vyhnúť. Dobrá správa je, že aj toto sa dá vyriešiť. Adobe Photoshop Express dokáže jednoducho upraviť kontrastnosť, expozíciu, tiene či odtiene farieb. Opäť postačí, že klikneš na linky s bodkami a jednoducho vyberieš si tú možnosť, ktorá ti vyhovuje.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?