Nový telefón Blackberry Priv je najlepší Blackberry za posledné desaťročie

10. novembra 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015 11 10_9 13 35.jpg
mashable.com
reklama:

Model BlackBerry Priv s operačným systémom Android je jedným z najlepších telefónov z kategórie BlackBerry. Čím všetkým ohúril verejnosť?

BlackBerry Priv má klávesnicu, ktorá funguje na základe posuvného mechanizmu. Vyzerá viac vertikálne v porovnaní s ostatnými BlackBerry klávesnicami, ale inak funguje úplne rovnako. Podsvietenie má jedinečný dizajn, ktorý ktorý pomáha prstom rýchlo nájsť odstup medzi klávesami bez toho, aby si sa na ne musel pozerať.

Horizon33_2015 11 9_22 0 1.png
mashable.com

Ďalším z dôvodov, prečo je BlacBerry Priv u verejnosti taký obľúbený je fakt, že klávesnica funguje aj ako kapacitná dotyková plocha. Ide o jeden z najobľúbenejších hardverových funkcií tohoto zariadenia. Môžeš spustiť prsty ľahko nad klávesnicu, alebo taktiež máš na výber presúvať kurzorom po obrazovke.

Horizon33_2015 11 9_22 1 28.png
www.youtube.com

Jedna zo špecifických vecí, ktorá na prvý pohľad bije do očí je veľkosť telefónu. Je totižto príliš veľký, ak ho chceme akokoľvek držať jednou rukou. BlackBerry Priv má 5,4 palcový displej a keďže nejde o najtenší telefón, bude celkom náročné ho ovládať.

Horizon33_2015 11 9_22 2 25.png
www.youtube.com

na veľký displej (5,4 palca), vysoké rozlíšenie (Quad HD), ale aj mierne zahnuté strany – niečo v štýle Galaxy S6 edge. K dispozícii bude 18 MPx fotoaparát, ktorý má dokonca pozostávať zo špeciálnej optiky Schneider-Kreuznach, no najväčším lákadlom má byť vysúvacia hardvérová  QWERTY klávesnica. Bezpečnosť (Priv- Privacy) je druhý názov telefónu – na tú by sme tiež nemali zabúdať. Môžeme zrejme očakávať, že bezpečnosť telefónu bude na prvom mieste.

https://www.youtube.com/watch?v=EcHb4QM-WDw

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?