Nový MacBook Pro bude fantastický, pozri sa, čo prinesie

8. júna 2016
www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Apple_macbook_pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:

Ak rozmýšľaš nad novým počítačom a plánuješ si kúpiť MacBook Pro, možno budeš chcieť počkať, až kým vyjde najnovší model. Apple totiž plánuje hneď niekoľko noviniek vrátane redizajnu profesionálnej línie notebookov.

Von sa už dostalo niekoľko klebiet a najväčšou je, že počítač bude zahŕňať dotykový displej, ktorý bude súčasťou jeho klávesnice. Nad radom čísel bude pás dotykovej obrazovky, ktorý sa bude pravdepodobne používať ako tlačidlá.

Mohol by fungovať na „one-touch skratky“ pre jednotlivé aplikácie. Napríklad pri používaní Photoshopu by sa dal dotykový pás používať ako panel nástrojov alebo pri písaní sa pomocou neho budú dať nastaviť písmo i formátovanie.

Podľa informácií, ktoré o novom MacBooku unikli na verejnosť, by mal mať notebook štyri USB porty a nebude sa pripájať pomocou tradičnej magnetickej MagSafe nabíjačky. Vyzerá to tak, že Apple plánuje do nových počítačov zahrnúť aj AMD Polaris grafické čipy. Nie je však jasné, či sa budú nachádzať v 13- alebo 15-palcových modeloch.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa MacBooky Pro dostanú do predaja. Uuvažuje o štvrtom štvrťroku, čiže približne o októbri. Apple však model predstaví už čoskoro, keďže na vývoj dotykového displeja bude pravdepodobne potrebovať pomoc vývojárov z iných firiem.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?