Nové samošnurovacie Nike tenisky budú onedlho v predaji, toľkoto za ne zaplatíte

16. novembra 2016
www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Nike.jpg
news.nike.com
reklama:

Ak chcete žiť v budúcnosti, musíte za to zaplatiť. Nike HyperAdapt 1.0 – prvé tenisky určené pre masový trh využívajúce samošnurovaciu technológiu – budú stáť 720 dolárov.

Nové tenisky budú na trhu dostupné od 1. decembra v troch farbách – čiernej, bielej a čierno-sivej. Samošnurovanie funguje na princípe snímania tlaku, na základe ktorého technológia vie, že v teniske je noha, a automaticky stiahne popruhy. V blízkosti šnúrok  sa nachádzajú tlačidlá, prostredníctvom ktorých sa dá regulovať tlak v prípade, že sa cítite v teniskách tesne, prípadne príliš voľne.

LED svetlá na podrážke používateľovi naznačia, kedy je teniska utiahnutá a kedy má batéria nízku kapacitu. Na plné nabitie sú potrebné tri hodiny, batéria vydrží tri týždne. Vytvoriť túto technológiu trvalo spoločnosti Nike 11 rokov. „Hovoríme o projekte, ktorý je pravdepodobne najťažší v histórii obuvi,“ tvrdí viceprezident firmy Tinker Hatfield.

Samošnurovacie tenisky vstúpili prvý raz do povedomia verejnosti v roku 1989 s filmo Návrat do budúcnosti II. Tenisky Nike Mag boli futuristickou verziou tohto typu obuvi.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?