Nová aplikácia, vďaka ktorej budeš môcť hodnotiť reštaurácie prichádza!

6. októbra 2015
www.androidauthority.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Horizon33_2015 10 6_13 26 31.jpg
www.androidauthority.com
reklama:

Ak sa zaujímaš o varenie, poprípade by si sa v ňom chcel zdokonaliť, nová aplikácia, ktorá je dostupná pre Android je presne pre teba. Volá sa PEEPL a prostredníctvom tejto appky budeš môcť hodnotiť kulinárske umenie reštaurácií, do ktorých zavítaš. 

Pomocou aplikácie PEEPL bude môcť hocikto, kto má účet na sociálnej sieti Facebook a komu to umožňuje mobilný telefón priradiť hodnotenie s hviezdičkami na ostatných ľudí, ktorí sa taktiež prihlásili k danej aplikácii, alebo o nej stále  uvažujú. Doteraz však táto appka dostala dosť negatívnych odpovedí od sociálnych médií. Ak si však s niekým na sociálnej sieti priateľ, alebo poznáš jeho telefónneho číslo, môžeš mu dať hodnotenie z piatich hviezd a v troch rôznych kategóriách – osobné, profesionálne a romantické.

Imac 606765_640.jpg
pixabay.compixabay.com

Tvorcovia tejto aplikácie tvrdia, že ju vnímajú ako „pozitívnu aplikáciu pre pozitívnych ľudí,“ no mnohí z nich vyjadrili obavy nad množstvom negatívnych komentárov a strach z „online zahanbenia.“ Niektorí dokonca zašli tak ďaleko, že hovoria o „šikanovaní, ktoré je spôsobené aplikáciami.“ Samozrejme, je len na tebe, ako budeš danú appku využívať, ale nepísané pravidlá správania sa by mali platiť pre všetkých.

Restaurant 939435_640.jpg
pixabay.compixabay.com

Spoluzakladateľka Julia Cordray sa domnieva, že sa dá veľmi jednoducho vyhnúť negatívnych komentárom. Spustili totiž vekovú hranicu, ktorá určujte, že a to, aby si dal komentár danému človeku na jeho kulinárske schopnosti, musíš mať v prvom rade 21 rokov a tvoj účet na Facebooku musí byť aspoň šesť mesiacov starý. Následne musíš potvrdiť, že danú osobu poznáš a vieš poskytnúť aj jej telefónne číslo.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?