Nechávaš svojho domáceho miláčika samého doma? Vďaka technike sa bude cítiť lepšie

16. februára 2016
pes
pixabay.com
reklama:

Také zvieratko je súčasťou rodiny, tým pádom mu sčasti vďačíš aj za to, aký človek z teba je. Je teda prirodzené, že máš občas zlé svedomie, keď svojho chlpatého kamoša nechávaš osamote.

Je srdcervúcou pravdou, že tvoje domáce zvieratko tvoju neprítomnosť znáša len ťažko. A každá minúta je horšia ako tá predchádzajúca. Keďže pravidelné opúšťanie domova je neoddeliteľnou súčasťou ľudského života, musíš sa pokúsiť, aby tvoje zvieratko trpelo čo najmenej.

Ak si sa práve začal cítiť smutne, netráp sa: všetko sa totiž dá vyriešiť. V prvom rade sa vždy uisti, že má tvoj chlpatý kamoš dostatok jedla a vody, poriadne sa s ním zahraj pred tým, ako odídeš (pomôže, samozrejme, aj to, že mu kúpiš nejaké super hračky na hranie). V druhom rade môžeš vyskúšať technické vymoženosti, ktoré sú pre nás ľudí samozrejmosťou.

  1. Buď svetlo!

Na zviera tvoja absencia vplýva omnoho viac ako je to naopak. Zatiaľ čo ty vieš, kedy (a že vôbec) sa vrátiš, tvoj domáci miláčik si tým nemôže byť nikdy istý. Táto pretrvávajúca obava z opustenia môže byť ešte utvrdzovaná tmou a celkovým vyvedením z miery kvôli tvojmu odchodu. Pomôcť mu môže aj taká jednoduchá vec, akou je zapnuté svetlo.

Ak sa obávaš, že ti príde veľký účet za elektrinu, nemusí tento nápad vyzerať až tak dobre. Stačí však nastaviť niekoľko – hoci aj malých – svetiel, aby sa zapli, keď sa začne stmievať, a účtu sa báť nemusíš.

  1. Aj obraz, aj zvuk – telka!

Je tvoj domáci miláčik fanúšikom športu alebo napríklad telenoviel? Pravdepodobne ani jedného, ale štúdie preukázali, že zvieratá milujú mať pustenú telku, keď sú samé.

televízor, dieťa
ilustračné: pixabay.com

Zvieratá majú bezchybný sluch, ale táto prirodzená danosť môže pracovať proti nim, keď sú samé doma. Keď sú nervózne, každý ruch zvonka či od susedov môže byť zosilnený na veľmi rozrušujúcu hladinu. A v tejto súvislosti môže byť riešením práve televízor – zviera sa nebude cítiť osamelo a nesústredí sa na tie desivé zvuky okolia. Telka nemusí byť pustená celý deň, už existujú rôzne aplikácie, prostredníctvom ktorých sa dá zapnúť či vypnúť aj na diaľku.

  1. Big Brother is watching you! 🙂

Vďaka chytrému monitorovaciemu systému, ktorý posiela video do tvojho telefónu, môžeš svojho obľúbeného chlpáča bez problémov sledovať. Ak uvidíš, že je v problémoch, môžeš hneď zakročiť, napríklad spomínaným spustením televízora, zatelefonovaním na záznamník či príchodom domov.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?