Navigácia, ktorá funguje aj v offline režime? Zoznám sa s Here maps

4. apríla 2016
here.en.softonic.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Autor: Veron
Nokia_here_maps_hero.jpg
cdn.imore.com
reklama:

 Bez navigácie v aute to niekedy jednoducho nejde. Nie je to tak dávno, čo nás začali navigovať mobilné aplikácie. Ich jedinou nevýhodou je fakt, že musíte byť pripojení k sieti, čo nie je vždy možné. A v zahraničí je mobilný internet neraz natoľko drahý, že sa nám ho neoplatí ani zapínať. Ako túto situáciu vyriešiť? 

Spoločnosť Nokia odpovedala na Google Maps a rovnako aj na Apple Maps. Mapy si stiahnete ešte keď ste online, no používať ich počas ciest môžete aj v offline režime. V čom je ešte táto aplikácia táká výnimočná?

Horizon33_2016 4 2_12 57 34.png
here.en.softonic.com

V prvom rade sú Here maps zadarmo. Na prvý pohľad sa síce môže zdať, že sa od konkurencie veľmi nelíšia, no nie je to pravda. Môžeš si pohodlne vyhľadávať adresy, reštaurácie, obchody a získavať informácie o trasách veľmi ľahko. Na rozdiel od Google Maps sa Here maps sťahujú veľmi detailne, vrátane hlasových pokynov krok za krokom. To, čo si môžete stiahnuť je obmedzené iba na kapacite mobilného telefónu.

Heredrive 3.jpg
cdn-360-content.s3.amazonaws.com

Here maps ponúka možnosť vybrať si navigáciu na základe toho, či chceš ísť pešo, autom alebo verejnou dopravou. Ďalším špecifickým prvkom tejto aplikácie je Glympse – funkcia, ktorá umožňuje zdieľať polohu alebo cieľ s niektorými z tvojich kontaktov. Priatelia taktiež dostanú oznámenie o predpokladanom čase tvojho príchodu, čo sa tiež môže neraz zísť.

Tumblr_nkpjbppbqz1uo9hyqo1_1280.png
40.media.tumblr.com

Here maps využíva aj 3D modely budov pre veľké mestá, čo uľahčuje rozpoznanie mapy, ktorú si práve prezeráš. Najnovšia verzia taktiež pridáva 3D mapy nákupných centier a letísk v 70 krajinách sveta. Aplikácia má však aj svoje nevýhody. Do trasy sa nedá pridať vlastný bod a funkčne je celkom jednoduchá, no svoju funkciu splní.

1driveq6.jpg
cdn-360-content.s3.amazonaws.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?