Tento náramok dokáže monitorovať vaše emócie po celý deň, pozrite sa, ako funguje

27. januára 2017
www.businessinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
Naramok.jpg
www.myfeel.co
reklama:

Znížiť stres a byť šťastnejší chce snáď každý pracujúci človek. Na to, aby sa to dalo zmeniť, treba sledovať svoje emócie a hľadať vzorce správania. Myslí si to aj spoločnosť Sentio, ktorá vynašla nástroj, ktorý vám to umožní.

Spoločnosť Sentio vytvorila pocitový náramok Feel, ktorý mapuje emócie nositeľa celý deň. Je navrhnutý tak, aby pomocou mobilnej aplikácie oznámil užívateľovi jeho pocity a pomohol dosiahnuť psychickú pohodu.

Takto funguje:

Náramok je vodotesný, má Bluetooth a USB port. Vďaka pružnému materiálu nebude problém dostať ho na ruku. K dispozícii je v štyroch farbách: bielej, čiernej, tyrkysovej a červenej.

Naramok2.jpg
www.myfeel.co

Náramok je z vnútornej strany vybavený štyrmi senzormi. Tieto senzory sledujú pohyb a aktivitu používateľa, teplotu kože, elektrodermálnu aktivitu (čo sa deje s kožou, keď sa človek potí) a frekvenciu tepu.

Naramok3.jpg
www.myfeel.co

Firma potom používa algoritmus, ktorý dokáže podľa nameraných hodnôt určiť pocity. Náramok je však len polovica rovnice. Sentio vybudoval aj aplikáciu, ktorá je zosynchronizovaná s kalendárom a zapisuje namerané hodnoty. Podľa spoločnosti to človeku umožní lepšie pochopiť, čo vyvolalo danú náladu – čo robil, kde a s kým bol.

mobil, telefón
ilustračné: pixabay.com

Aplikácia používateľovi poskytne na základe dát aj tipy na dychové cvičenia a meditáciu spolu s návrhmi, ako znížiť stres a zostať v psychickej pohode.

Meditation 1287207_960_720.jpg
ilustračné: pixabay.com

Feel sa už dá predobjednať za 149 dolárov, po vypustení na trh bude stáť 199 dolárov.

Naramok1.jpg
www.myfeel.co

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?