Nabíjaš si mobil počas spánku? Vietnamské dievča na to doplatilo životom

21. novembra 2017
Iphone 2618080_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Aj ty zaspávaš s pocitom, že sa ti na nočnom stolíku nabíja mobil? Zrejme si po prečítaní tohto článku uvedomíš, že mobil by mal byť cez noc vypnutý. Pre pokojný spánok, no hlavne – pre istotu, že sa ti nič nečakané nemôže prihodiť.

12 fascinujúcich faktov o mobilných telefónoch, ktoré vás šokujú

Vietnamská študentka Le Thi Xoanová, ktorá mala iba 14 rokov, nešťastne zomrela pred niekoľkými dňami priamo v spánku, zatiaľ čo bola zasiahnutá elektrickým prúdom z jej pokazeného nabíjacieho káblu od telefónu iPhonu 6. Podľa vyšetrovateľov dala obeť svoj mobilný telefón cez noc nabíjať a zaspala tak, ako bola zvyknutá. V miestnosti našli spálený biely kábel, ktorý bol na viacerých miestach roztrhnutý a trčali z neho drôty.

 

Miesto, z ktorého trčali drôty bolo údajne prelepené iba izolepou. To nasvedčuje tomu, že dievča o pokazenej nabíjačke vedela, no bohužiaľ to nepovažovala za podstatné. K smrti malo dôjsť tak, že sa počas spánku prevalila na bok a zaľahla kábel, z ktorého trčali drôty. Dostala priamy zásah elektrickým prúdom.

Battery 1049668_960_720.jpg
pixabay.com

Ak máš podobný problém a v tvojej domácnosti sa nachádza nabíjačka, ktorá je už nevyhovujúca, najlepšie, čo môžeš urobiť je, že si pôjdeš kúpiť novú. Rozhodne sa ju nesnaž opraviť, ani prelepovať izolepou.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?