Mýty o batérii telefónu, ktorým by ste mali prestať veriť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Telefon bateria pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Je zlé nechať svoj telefón nabíjať celú noc? Musíte počkať, kým sa batéria úplne vybije, aby ste mohli telefón dať na nabíjačku? Takáto je pravda o pretrvávajúcich mýtoch ohľadom batérie telefónu.

Telefón na nabíjačke celú noc

Telefon bateria pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Inteligentné telefóny zabraňujú nabíjaniu telefónu po úplnom nabití batérie. Opäť začne nabíjať len vtedy, ak sa dostane telefón na určité percento. Nič nebráni teda tomu, aby ste si dali telefón na nabíjačku pred tým, ako zaľahnete do postele.

Nabitie batérie nového telefónu

Telefon bateria pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Váš telefón je čiastočne nabitý a hovorí sa, že batériu treba úplne vybiť pred jeho prvým nabitím. Je to však pravda? Nie, ide skôr o celkový dojem. Človek má totiž podľa expertov len lepší pocit, keď prvý raz nabije telefón týmto spôsobom. Myslí si, že takto bude batéria dlhšie funkčná.

Nabíjanie telefónu

Telefon bateria pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mysleli ste si, že je najlepšie nechať svoj telefón vybiť a až potom ho zas nabíjať? Lítiovo-iónová batéria by sa v skutočnosti mala nabiť skôr, ako sa dostane na nulu.

Jedna aplikácie nemôže brať až toľko energie

Horizon33_2016 12 11_23 47 30.jpg

Ale môže. Napríklad aj Facebook aplikácia, hoci ju nemáte spustenú, vyšťavuje váš telefón. Aplikácia neustále kontroluje správy a aktualizácie. Podľa niektorých dokonca po odstránení tejto aplikácie, budú ostatné fungovať rýchlejšie. Aspoň v telefónoch s Androidom.

Vypnutie telefónu je úplne zbytočné

Telefon bateria pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Resetovaie telefónu môže pomôcť šetriť batériu. Dobré je aj úplne uzavretie používaných aplikácií. Väčšina užívateľov ich má stále otvorené na pozadí a batérií dávajú poriadne zabrať.

Dotýkanie sa telefónu počas nabíjania

Telefon bateria pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mnoho ľudí si myslí, že by sa telefónu nemali počas nabíjania dotýkať. Nie je to tak celkom pravda. Môžete prijímať hovory aj otvárať aplikácie, len nebude výkon taký, ako bežne. Nezabudnite si však aplikácie potom zatvoriť, aby zbytočne nečerpali energiu počas nabíjania telefónu.

Neustále vyhľadávanie wi-fi zabíja batériu

Telefon bateria pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Je pravda, že pri vyhľadávaní wi-fi je potrebná energia, nie však toľko, aby to bolo badateľné. Pokiaľ je váš telefón nastavený na hľadanie siete wi-fi, vyhľadáva signály z prístupových bodov a vysiela svoj vlastný signál, že je tam. Až toľko energie to však neberie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať