Myo „náramok“ ti umožní kontrolovať svoj počítač pomocou gest

28. mája 2015
mashable.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
myo náramok, technika
www.youtube.com
reklama:

Bezdotykové ovládanie technológie, teda ovládanie technológie prostredníctvom pohybov rúk a gest je, ako sa zdá, na najlepšej ceste k tomu, aby sa z fantázie zmenilo na realitu. Veď sa o tom presvedč sám.

To, že je technológia vďaka vizuálnym senzorom, zaznamenávajúcim priestor pred sebou, schopná kopírovať ľudské pohyby (napríklad pohyby rúk) nie je žiadnou novinkou. Trebárs takí fanúšikovia Kinectu pre platformu Xbox o tom vedia svoje. Myo „náramok“ je však iný.

myo náramok, technika
www.youtube.com

Základom je to, že táto „páska okolo paže“ číta pohyby svalov predlaktia a interpretuje ich, pričom dokáže rozoznať pomerne širokú škálu zámerov. Že to znie tak akoby išlo o jednu z Batmanových hračiek či akúsi sci-fi rekvizitu? Áno, dozaista a práve v tom spočíva čaro Myo „náramku“, ktorý, hoci je dostupný aj v bielej farbe, vyzerá ako vskutku štýlová high-tech „vychytávka“.

Myo armband môžeš použiť napríklad na pustenie hudby na iTunes, ovládanie Netflixu a riadenie hračiek, ktoré sa ovládajú cez Bluetooth. Aspoň tak znejú sľuby jeho tvorcov.

myo náramok, technika
www.youtube.com

K Myo náramku niet mnoho inštrukcií, pretože jednoducho nie sú potrebné. Začneš tým, že si stiahneš softvér na ovládanie zariadenia a potom ho pomocou USB kábla pripojíš k svojmu počítaču. Keď je všetko nainštalované a zariadenie samo je dostatočne nabité, môžeš sa odpojiť.

Na jedno nabitie prístroj vydrží niekoľko dní. Myo náramok síce nemá žiaden fyzický vypínač, ale vypnúť ho môžeš jednoducho pomocou príslušnej appky.

Myo armband funguje tak, že sníma pohyb tvojich svalov predlaktia (zistíš to mimochodom podľa jemného vibrovania), preto sa musíš naučiť a osvojiť si niekoľko špecifických pohybov, aby si mohol zariadenie funkčne kontrolovať. Môžeš skúšať rôzne gestá a pohyby, napríklad mávanie, tľapkanie, zatínanie päste alebo roztiahnutie prstov tak, aby tvoja dlaň vyzerala ako vejár.

myo náramok, technika
www.youtube.com

Chvíľu to asi potrvá, kým sa túto mašinku naučíš používať, ale potom ti už pôjde ovládanie tvojho počítača ako po masle. Samozrejme, Myo armband nie je uspôsobený na celodenné nosenie. Po istom čase by si sa v ňom mohol cítiť nepohodlne, pretože musí byť pomerne pevne nasadený na tvojej ruke (nemôžeš ho dokonca nosiť na oblečení) a trochu obmedzuje cirkuláciu krvi.

Táto drobnosť stojí 200 dolárov. Táto suma sa zatiaľ síce môže zdať pomerne vysoká, ale Myo chce ponúknuť viac ako „len“ bezdotykové ovládanie tých pár aplikácií. Chce totiž rozšíriť pôsobnosť svojho výrobku, napríklad na nové hry, ale trebárs i na programy, ktoré ľudia bežne používajú aj v biznise.

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?