Mobilné aplikácie RTVS

10. marca 2016
play.google.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Desktop5.jpg
play.google.com
reklama:

Rozhlas a televízia Slovenska si pre svojich priaznivcov pripravila hneď niekoľko nových mobilných aplikácií. Užívatelia majú ku každej jednej aplikácii podrobný popis.

Najznámejšou z nich je aplikácia Zelená vlna – profesionálne dopravné spravodajstvo RTVS zo slovenských ciest a diaľnic (dopravné nehody, kolóny, zjazdnosť, prejazdnosť, meranie rýchlosti, uzávierky, rozkopávky, obmedzenia). Aplikácia taktiež zahŕňa:

  • možnosť prezerať najaktuálnejšie dopravné udalosti vo vašom okolí
  • možnosť nahlásiť novú dopravnú udalosť cez aplikáciu alebo telefonicky jedným kliknutím
  • možnosť pridať fotografiu k dopravnej udalosti
  • možnosť prezerať dopravné kamery na slovenských cestách
  • možnosť zobraziť dopravné udalosti na mape
  • možnosť selektovať zobrazovanie dopravných informácií podľa zvolených kategórií
Horizon33_2016 3 10_13 11 57.png
play.google.com

Aplikácia Zelená vlna RTVS obsahuje viacero užitočných funkcií, používatelia si v nej napríklad môžu okamžite prehrať vždy aktuálne dopravné spravodajstvo Zelená vlna, ktoré v rozhlasovom éteri odznelo. Najdôležitejšou súčasťou Zelenej vlny sú práve naši poslucháči – Zelení anjeli. Práve oni budú pridávaním udalostí prostredníctvom mobilnej aplikácie pomáhať v zdokonaľovaní a aktualizácii dopravného spravodajstva RTVS, povedal k spusteniu aplikácie programový riaditeľ Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník.

Horizon33_2016 3 10_13 11 22.png
play.google.com

„Počty dopravných kamier plánujeme postupne rozširovať a do projektu navyše umožníme pridať sa ďalším partnerom, ktorí poskytnú svoje kamery aj z iných lokalít Slovenska. Informačná hodnota a užitočnosť aplikácie sa tým ešte viac zvýši,“ dopĺňa Ján Michlík, riaditeľ úseku podpory predaja Slovanetu. Aplikácia Zelená Vlna je k dispozícii na stiahnutie úplne zadarmo v obchodoch Google Play a App Store. Verzia pre Windows Phone sa pripravuje v prvom kvartáli 2015.

Horizon33_2016 3 10_12 10 0.png
play.google.com

Správy RTVS – aplikácia prináša aktuálne informácie o udalostiach, ktoré hýbu svetom. Tu si prečítate informácie, ktoré redaktori spracúvajú do všetkých spravodajských relácií RTVS – televízne Ranné správy, Správy o 12:00, 16:00 a 19:00, Správy a komentáre a tiež do rozhlasového spravodajstva – najpočúvanejšieho Rádiožurnálu o 7:00, 12:00, 18:00 a 22:00 ale aj do Žurnálov Rádia Regina. Informácie budú doplnené o videá, fotografie, ako aj zvukové záznamy

Horizon33_2016 3 10_13 26 44.png
play.google.com

iRádio RTVS –  oficiálna aplikácia Rozhlasu a televízie Slovenska. Cez iRádio RTVS môžete počúvať všetky rozhlasové programové služby RTVS, pozrieť si ich program či práve hranú skladbu. Môžete si nastaviť automatické vypnutie streamu, a tiež rôzne kvality streamu pre počúvanie na nedostatočne rýchlom internetovom pripojení.

Horizon33_2016 3 10_13 31 38.png
play.google.com

Trpaslíci – oficiálna aplikácia RTVS. Obľúbení detskí kamaráti sa dostávajú už aj do smartfónov a tabletov. Deti sa môžu s Trpaslíkmi zoznámiť alebo sa priamo s nimi zahrať vďaka jedinečnej hre.

Horizon33_2016 3 10_13 36 16.png
play.google.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?