Mladé študentky z Miami vytvorili slamku, ktorá dokáže odhaliť drogy v nápoji

30. júna 2017
www.youtube.com NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Novy album1.jpg
www.youtube.com
reklama:

Ak si sa neraz dobre zabával na party, no pritom si držal nápoj bezpečne v ruke, zrejme si vedel, čo robíš. Neraz sa totiž stalo, že mladým dievčatám, ktoré si odbehli na tanečný parket niekto nasypal neznámu látku do drinku. Tomu by mal byť už našťastie koniec. Vďaka trom študentkám z Miami a ich geniálnemu vynálezu, ktorým chcú bojovať proti deviantom a sexuálnym úchylákom. Všetko nasvedčuje tomu, že by sa im to v najbližšej dobe mohlo podariť. 

Často si meníš tapety na mobile? Nové pozadia od Google ťa prekvapia

Tri študentky Victoria, Susana a Carolina z floridského Miami spojili už dva existujúce výrobky do jedného. Vzniklo tak niečo, čo môže mnohým mladým dievčatám pomôcť, aby sa nedostali do nepríjemných situácií, ktoré v nich zanechajú stopy na celý život. Zabrániť totiž sexuálnym uchýlakom, ktorí presne vedia, ako nalákať svoju obeť, je neraz veľmi ťažké.

Šikovné študentky zlúčili indikátor na drogy a slamku, ktorú dostanete takmer do každého drinku. Nimi navrhnutá slamka je špeciálne upravená tak, že obsahuje dva indikačné prúžky, ktoré ak sa dostanú do kontaktu s drogami, zmenia farbu. Vďaka tejto jednoduchej vychytávke by sa každé dievča na party malo ľahko dozvedieť, či je jej nápoj v poriadku.

Aké drogy dokáže táto unikátna slamka zaznamenať? Hlavne rohypnol a tzv. GHB – ide o tekutú extázu zmiešanú s ketamínom. Mladé a šikovné študentky sú šetrné aj k životnému prostrediu a chcú, aby slamky boli vyrábané zo špeciálneho materiálu.

„Vieme, že naše slamky nezabránia všetkým znásilneniam, ale veríme, že dokážu znížiť ich počet. Navyše tak môžu zabrániť aj  nebezpečným situáciám, ktoré vždy súvisia s konzumáciou drog“ povedala jedna zo študentiek, ktoré stoja za týmto vynálezom. 

Horizon33_2017 6 28_13 47 20.jpg
www.youtube.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?